Sjajan derbi u Mostaru pripao Zrinjskom!

Zrinjski je savladao Sarajevo sa 3:2 (1:1) u odličnoj utakmici osmog kola Lige za šampiona Bosne i Hercegovine i praktično "bordo" tim eliminisao iz trke za prvaka!

PL BiH (8. kolo): Zrinjski - Sarajevo 3:2 Izvor: SamirCacan/MONDO

Subotnji derbi u Mostaru zasluženo je pripao "plemićima", koji su tek iz trećeg vođstva stigli do sva tri boda protiv gostiju sa "Koševa".

ZRINJSKI - SARAJEVO 3:2 (1:1)

HŠK Zrinjski - FK Sarajevo 3:2 [Golovi] (13.5...by clipsbh

U prvih 20 minuta meča na stadionu "Pod Bijelim brijegom" gledaoci nisu mogli da vide gotovo ništa ukoliko izuzmemo isključenje trenera Sarajeva Mehmeda Janjoša.

Strateg bordo tima je zaradio crveni karton zbog prigovora arbitru Elvisu Mujiću iz Banovića.

HŠK Zrinjski - FK Sarajevo / Janjoš isključen...by clipsbh

Desetak minuta poslije "plemići" su stigli do prednosti.

Najprije je loptu izgubio Anel Hebibović, pa su Mostarci iz brzog kontranapada stigli do pogotka koji je postigao Jasmin Mešanović na asistenciju Banjalučanina Nemanje Bilbije.

Ipak, prije odlaska na odmor, tačnije u 41. minutu, Sarajlije su stigle do izjednačenja golom Nermina Crnkića nakon što ga je proigrao Mersudin Ahmetović - 1:1.

Samo što se krenulo s centra u nastavku, Zrinjski je ponovo stekao prednost golom Pere Stojkića.

Kapiten "plemića" je protutnjao po lijevoj strani i sa ivice kaznenog prostora pogodio sami ugao gola Bojana Pavlovića - 2:1.

Samo tri minuta kasnije, novo izjednačenje na stadionu "Pod Bijelim brijegom". Preslikana akcija samo na drugoj strani u režiji Elvisa Sarića - 2:2.

Izabranici Blaža Sliškovića su "grizli" uprkos novom egalu i u 67. minutu i treći put stigli do novog vođstva zahvaljujući Tomislavu Tomiću, koji je iz drugog pokušaja savladao Pavlovića - 3:2.

Do kraja su domaći "umrtvili" igru i stigli na bod zaostatka u odnosu na lidera prvenstva Željezničara, koji u nedjelju gostuje u Krupi na Vrbasu.

ZRINJSKI: Pirić, Tomić, Barić, Jović, Stojkić, Mešanović, Petrak, Jakovljević, Katanec, Filipović, Bilbija

SARAJEVO: Pavlović, Kadušić, Kovačević, Novaković, Sarić, Crnkić, Hebibović, Radovac, Bekić, Ahmetović, Ivetić.