Neverica u Solunu: PAOK bez Lige šampiona!

Crno-beli u dramatičnoj utakmici poslednjeg kola ostali bez drugog mesta na tabeli...

PAOK, u čijem napadu igra "novopečeni" reprezentativac Srbije Aleksandar Prijović, trener je Vladimir Ivić, a njegov pomoćnik Miloš Veselinović, neće naredne sezone igrati u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Neće, iako je sve imao u svojim rukama...

Crno-beli iz Soluna doživeli su poraz od Panatinaikosa na svom terenu u poslednjoj utakmici plej-ofa (2:3), čime su dozvolili da ih prestigne AEK iz Atine, koji je istovremeno slavio protiv Panioniosa u gostima (2:1).

Sve je počelo sjajno po PAOK, koji je poveo u 20. minutu golom Bisesvara. Izazvao je taj pogodak erupciju oduševljenja na prepunim tribinama, međutim, Klonaridis je samo osam minuta kasnije utišao domaće navijače.

Novo slavlje usledilo je u 68. minutu, kada je metu pogodio Pedro Enrike. Teško da je bilo nekoga na stadionu ko tada nije verovao u veselje do duboko u noć. Zapravo, igrači Panatinaikosa nisu...

U 79. minutu Lod je izjednačio, a u trećem minutu nadoknade Molins doneo i pobedu gostima iz Atine. Čak i da je ostalo nerešeno, Prijović, Ivić i Veselinović ostali bi razočarani. Ne toliko zbog činjenice da narednog leta sezonu neće početi od 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, koliko zbog toga što su jako dugo odolevali na poziciji "broj dva" i praktično bili jedini koji je pretio da pomuti planove šampionu Olimpijakosu.

Sudbina je, ipak, odlučila da se za mesto među evropskom elitom bori AEK, dok će PAOK u Ligu Evrope.