LE (kval.): Sarajevo sa "minusom" u revanš

Sarajevo poraženo od Zarje u prvom kolu kvalifikacija za ligu Evrope.

Liga Evrope kvalifikacije Zarja - Sarajevo 2-1 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Bordo tim otvorio je sezonu utakmicom protiv moldavske Zarje u prvom kolu kvalifikacije za Ligu Evrope i upisao poraz.

ZARJA - SARAJEVO 2:1

Sarajlije će u revanšu za sedam dana morati da nadoknade gol zaostatka iz Moldavije, iako su u najmanju ruku u Moldaviji mogli da remiziraju, ako ne i ostvare trijumf.

Prvi duel Zarje i Sarajeva odigran je na stadionu Zimbrua u Kišinjevu pošto stadion Zarje ne ispunjava evropske standarde, a Sarajevo je skupo platilo lošu igru iz prvog poluvremenu i neopreznost golmana Pavlovića nakon koje je Zarja stigla do vođstva 2:0.

Domaći fudbaleri imali su posjed u prvom poluvremenu i uspjeli da svoje šanse pretvore u pogotke.

Već u sedmom minutu povela je Zarja poslije pomalo i nespretne intervencije odbrane Sarajeva, a u 34. minutu Gomez je iznenadio sve na stadionu pa i golmana Pavlovića.

Argentinac je raspalio loptu sa centra igrališta a Pavlović nije uspio d ase vrati i spriječi pogodak.

Sarajevo je u drugom poluvremenu potpuno kontrolisalo igru, napadalo i uspjelo smanjiti u 73. minutu preko Mihojevića.

Sarajlije su imale veliki broj prilika, u finišu se praktično igralo samo pred golom Zarje, ali su Moldavci uspjeli da sačuvaj gol prednosti, pa i nakon odličnog pokušaja Hebibovića u posljednjem minutu.

Pobjednik duela Zarje i Sarajeva u drugom kolu igraće protiv Apolona iz Limasola.

TOK MEČA:

Kraj meča

90' Kakva prilika za Hebibovića, odlično je šutirao glavom, ali golman brani na samoj gol-liniji.

73' GOOOL! Mihojević smanjuje na 2:1. Sarić je ubacio iz slobodnog udarca, lopta se odbila od jednog igrača Zarje i došla do Mihojevića koji ju sa pet metara šalje u mrežu.

65' Hebibović loše šutira glavom poslije kornera. Bila je to dobra prilika za smanjenje vođstva domaćina.

60' Sada je Zaginailov pokušao lob sa 40 metara, lai nije uspio prebaciti Pavlovića

58' Hebibović šutira glavom poslije kornera ali direktno u golmana

55' odlična prilika za Zarju, ali Zaginailov šutira pored gola, odnosno lopta je malo i okrznula stativu

52' Odlično se ubacio Crnkić, ali jedan igrač Zarje u posljednji trenutak izbija loptu u korner

50' Dobar prodor Sarajeva po lijevoj strani, ali loš centaršut. u nastavku akcije golman Zarje hvata loptu poslije pokušaja ubacivanja iza leđa odbrane

47' Slobodan udarac za Sarajevo na početku drugog poluvremena, ali golman Zarje hvata ubačenu loptu

Kraj prvog poluvremena

41' Mihajlov je šutirao iz slobodnjaka sa preko 30 metara ali daleko iznad prečke

39' Napad Sarajeva, gužva u šesnaestercu, ali odbrana Zarje lako rješava ovu situaciju

34' GOL! Zarja vodi 2:0. Kakav gol Gomeza. Argentinac je šutirao bukvalno s centra i iznenadio Pavlovića!

zaria - sar 2:0by goloviliga

Igra se većinom na sredini terena. domaći imaju više loptu u posjedu

12' Pavlović otklonio opasnost poslije napada Moldavaca

7' GOL! Zarja vodi pogotkom Zaginailova

zaria - sar 1:0by goloviliga

6' Radovac je šutirao ali neprecizno

Evo i početnih sastava:

ZARJA: Pašenko, Golovatenko, Novicov, Zaginalov, Raca, Ovsenikov, Tigirlas, Mihajlov, Jermak, Foča, Gomez

SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Novaković, Crnkić, Sarić, Ahmetović, Hebibović, Ivetić, Radovac, Mihojević, Bekić