LE: Hajduk bolji i u Sofiji, Galata ispala

U četvrtak se igraju sve revanš utakmice 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Hajduk će igrati u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto je u dvomeču eliminisao Levski iz Sofije.

"Bili" su u oba meča pobedili - u Splitu je bilo 1:0, dok je revanš u glavnom gradu Sofije zavrešn 2:1 za Hrvate. Domaćin je poveo preko Busa u 69. minutu, a izjednačio je Oandža u 80, samo dva minuta pošto je ušao u igru.

Potpuni preokret doneo je gol Ercega u 86.

Splićani će u narednoj rundi na Brondbi, koji je eliminisao VPS iz Finske. Danci su poraženi u revanšu 1:2, ali su prošli zahvaljujući pobedi 2:0 iz prvog duela.

Galatino "zbogom"!

I to već posle prve prepreke u Evropi.

Švedski Estersunds je pobedio u prvom meču 2:0, a u Istanbulu je uspeo da odoli svim napadima domaćina i da u 60. minutu iskoristi penal za vođstvo. Strelac je bio Nuri. Tada je i najvećim optimistima postalo jasno da će Galatasaraj da bude eliminisan. Turski tim je do kraja utakmice samo uspeo da izbegne poraz, jer je Ahtem Čalik u 69. postigao pogodak.

Nerešen ishod prvog susreta u Skoplju protiv Rabotničkog (1:1) nije previše zabrinuo fudbalere Dinama iz Minska. Belorusi su rutinskom igrom pred svojim navijačima savladali Mekadonce 3:0 i izborili plasman u 3. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

U sastavu Dinama bili su imenjaci Nikola Lukić i Leković, s tim što je prvog u 77. minutu zamenio i treći Srbin u redovima kluba iz Minska – Uroš Nikolić.

Dinamo će u trećem kolu igrati protiv boljeg iz duela Kork siti – AEK Larnaka.

Ni Lingbi se nije mučio!

Danski predstvanik je pobedio Slovan u Bratislavi pre sedam dana 1:0, a u revanšu je bilo 2:1. U ovom dvomeču Srbi nisu imali uspeha, jer su zajedno sa Slovanom takmičenje u Evropi završili trener Ivan Vukomanović, kao i igrači Čavrić, Rundić, Sekulić i Damnjanović.

Strelci za Lingbi bili su Rigard jensen iz penala u 19. i Oskovo u 30. minutu. Počasni gol za Slovake postigao je Oršula u poslednjem minutu susreta.

Danci će 27. jula gostovati u Krasnodaru u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Škendija je eliminisala HJK, pošto je u Finskoj igrala 1:1 sa Helsinkijem, dok je Mlada Boleslav, prema očekivanjima, savladala Šamrok kod kuće 2:0.

Makedonac Muzafer Ejupi postigao je u 72. minutu gol za Osijek, kojim su Slavonci obezbedili prolaz u treću rundu i duel sa PSV Ajndhovenom. Lucern je poveo 2:0 i tako anulirao zaostatak iz prvog meča. Australijanac hrvatskog porekla Tomi Jurić je bio strelac oba gola.

Euforični navijači Lucerna očekivali su i treć gol, pogodak za naredno kolo, ali je lopta na kraju završila iza leđa njihovog golmana.