Novi Milan razbio Bajern, a "stari" Čelsi Arsenal

Dve uverljive pobede "plavaca" i "rosonera" na pripremnim mečevima protiv jakih rivala.

U Šangaju ubedljiva pobeda Milana, a u Pekingu - Čelsija.

Fudbaleri Milana, koji su tokom leta dobili veliki broj pojačanja, održali su fudbalsku lekciju šampionu Nemačke i pobedili čak 4:0 (3:0), uz pogotke novopridošlica Hakana Čalhanoglua i Franka Kesija, kao i uz dva gola mladog Patrika Kutronea.

Izgleda da su se "rosoneri" baš uželeli međunarodnih "jakih" okršaja.

Ako uzmemo u obzir i da su za Bajern igrali Alaba, Humels, Bernat, Rafinja, Toliso, Martinez, Riberi, Miler, Koman i Levandovski - ta pobeda je možda i uverljivija, dok se mora istaći ida su "bavarci" dominirali u posedu i loptu držali 70% vremena.

Pogledajte golove...

Milan - Bajern

Odmah po završetku ove utakmice na programu je bila još jedna "poslastica".

Prvi pripremni meč Čelsija u novoj sezoni i lekcija Arsenalu sa "starim timom", pa su u odnosu na onih standardnih 11 iz prošle sezone izostali samo Dijego Kosta i Eden Azar, odnosno Nemanja Matić koji se ionako na poziciji centralnog veziste smenjivao sa Fabregasom.

Venger je eksperimentisao sa odbranom, u koju su "uskočili" Bramal i Matland-Najls, a oni jednostavno nisu mogli da zaustave prebrzi napad Čelsija koji je ubedljivom igrom stigao do dva gola prednosti na poluvremenu, a onda i do konačnih 3:0.

Prvo je pogodio fenomenalni Vilijan, da bi onda dobru sezonu nagovestio Miši Batšuaji, pogocima u 42. i 49. minutu. Jedina ružna stvar iz ovog meča je povreda Pedra u koga se "zakucao" golman David Ospina, a zanimljivo je da je kineski arbitar, koji je neshvatljivo poništio i treći pogodak Belgijanca zbog navodnog ofsajda, u toj situaciji svirao faul španskog fudbalera.