"Šok terapija" uspjela, Željo startao pobjedom

Promjena trenera izgleda da je prijala fudbalerima Željezničara koji su pobijedili GOŠK iz Gabele rezultatom 3:1.

Premijer liga BiH - Željezničar - GOŠK 3-1 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Sarajevski Željezničar započeo je sezonu u Premijer ligi BiH pobjedom 3:1 nad povratnikom u elitni rang, ekipom GOŠK-a iz Gabele.

Klub sa Grbavice iznenada je promijenio trenera pred početak prvenstva i umjesto Slavka Petrovića na klupu se vratio Admir Adžem, ali to je imalo pozitivan efekt na fudbalere koji su zasluženo upisali tri boda u posljednjem meču prvog kola.

„Plavi“ su poveli u 17. minutu lijepim golom Blagojevića, a golman gostiju Kozić u nastavku je branio nekoliko dobrih šansi domaćina i spriječio prvo Ramovića, potom i Zeca da se upišu u strijelce.

FK Željezničar - NK GOŠK / 1:0 Blagojević eurogol by clipsbh

Željezničar je ipak do kraja prvog dijela igre udvostručio prednost, Zakarić je bio strijelac u 44. minutu.

FK Željezničar - NK GOŠK / 2:0 Zakarić eurogol by clipsbh

Sve je bilo riješeno u 50. minutu, kada je oboren Ramović, a Zeba iz jedanaesterca povisio na 3:0.

FK Željezničar - NK GOŠK / 3:0 Zeba (p) by clipsbh

GOŠK je uspio da do kraja samo postigne utješni gol preko Ankovića.

FK Željezničar - NK GOŠK / 3:1 Anković by clipsbh

U sljedećem kolu Željezničar će u goste kod Mladosti Doboj Kakanj, a GOŠK će dočekati banjalučki Borac.