IZNENAĐENJE: Laciju Superkup (VIDEO)

Fudbaleri Lacija pobjednici su Superkupa Italije. U finalu nakon velika borbe savladan Juventus 3:2.

Nova fudbalska sezona u Italiji počela je trijumfom Lacija u Superkupu Italije.

U Rimu u finalu, koje je u Italiji odigrano nakon tri godine, JUVENTUS - LACIO 2:3.

Prava drama je viđena u finalu i na kraju pobjeda Lacija, koji je došao do četvrtog trofeja Superkupa Italije. Juventus je ostao na sedam koliko ima i Milan.

SASTAVI KAO PROŠLE GODINE

OBE EKIPE POČELE SU MEČ SA SAMO JEDNIM NOVAJLIJOM U ODNOSU NA PROŠLU SEZONU. LUKAS LEIVA JE POČEO MEČ U DRESU LACIJA

Trener  Lacija Simone Inzagi odlučio je da njegova ekipa prepusti inicijativu Juventusu i da vreba šanse iz kontre.

Aktuelni osvajač duple krune na početku utakmice krenuo je odlučno i na početku se činilo da će to biti rutinski trijumf tima Masimilijana Alegrija. Ipak Strakoša golman Lacija je u par navrata dobro reagovao i nakon toga Juventus je stao.

Kako je meč odmicao Lacio je bio sve sigurniji, a počele su i greške Juventusa, koje su kažnjavane kontranapadaima.

Jedan takav detalj desio se u 32. minutu. Ćiro Imobile je dobio loptu u prostor, povukao ka golu Juventusa i Đanluiđiju Bufonu nije preostalo ništa drugo nego da ga sruši u šesnaestercu. Žuti karton za Bufona i penal za Lacio.

Siguran je Imobile i Lacio od 32. minuta vodi 1:0.

...

Samo dva minuta kasnije odlična akcija srpskih igrača u nebeskoplavom dresu.

Sergej Milinković – Savić je petom izbacio dvojicu igrača u crno-bijelim dresovima i proigrao Dušana Bastu. Ovaj je snažno iskosa sa sedam osam metara šutirao, ali je Bufon skratio ugao i odbranio.

Novi šok za tim iz Torina početkom drugog poluvremena. Igrao se 54.minut kada je Imobile postigao drugi gol. Ovaj put je bio najviši u skoku i glavom je matirao Bufona.

...

Prava drama viđena je u posljednjih deset minuta meča.

Juventus je je pet minuta prije kraja preko Dibale, koji je majstorski izveo slobodan udarac smanjio na 2:1.

...

Juve je do izjednačenja stigao u sudijskoj nadoknadi nakon sumnjivo dosuđenog jednaesterca.

Drugi gol na meču postiže Dibala i u 91. minutu je 2:2.

...

Ipak tu nije kraj. Lacio se ne predaje i mladi Alesandro Murđa je u 93. minute dao pobjedonosni gol za veliko slavlje.

Prva pobjeda Lacija protiv Juventusa nakon četiri ipo godine.