Debi: Bogdan se pokazao

Srpski reprezentativac odigrao prvi zvanični meč u karijeri za Sakramento Kingse

Bogdan Bogdanović debitovao je u NBA ligi u noći između ponedeljka i utorka. Posle prva tri propuštena meča u sezoni, srpski reprezentativac predstavio se navijačima na duelu protiv Finiksa, u kojem njegov tim nije uspeo da pobedi – 115:117.

Bogdanović je na parketu proveo 26 minuta i za to vreme upisao je 12 poena (šut iz igre 5/15, šut za tri 1/4, slobodna bacnja 1/1), imao je tri skoka, dve asistencije i dve ukradene lopte.

Bogdan

Bogdan je bio veoma motivisan i sa nestrpljem je čekao dan kada će konačno zaigrati prvi zvanični meč za klub, koji ga je izabrao na draftu 2014. godine kao 27. "pika".

On je po ulasku na parket u finišu prve četvrtine, a prve poene zabeležio je početkom drugog perioda. Do poluvremena je zabeležio svih 12 pogodaka.

Prvi poeni koje je u karijeri postigao u NBA ligi je trojka.

Ipak, na debiju nije slavio. Kingsi su bili "u igri" sve do poslednjeg napada, ali je Geret Templ, koji je inače bio najefikasniji u redovima gostiju sa 23 poena, promašio šut za produžetak.

U ekipi Sansa istakli su se Devin Buker sa 22 poena, Markiz Kris ubacio je 19, uz šest skokova, dok je Tajson Čendler meč završio sa devet poena i 14 uhvaćenih lopti.

Sakramentu je to bio treći poraz u novoj sezoni, i ima identičan skor kao i Finiks, koji je prvi put slavio (skor 1-3).