Kup BiH: Željo jedva, Široki rutinski

Željezničar i Široki Brijeg izborili plasman u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Željezničar Mladost 2:1, Široki Brijeg Vitez 3:0 Kup BiH osmina finala 2017 Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Daleko teže od očekivanog, fudbaleri Željezničara plasirali su se u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine, nakon što su na svojoj "Grbavici" savladali Mladost rezultatom 2:1.

Tim iz Doboj Kaknja još jednom je pokazao da ne "leži" sarajevskim "plavim", koji su do trijumfa stigli golom sa 11 metara.

Nakon 45 minuta bez pogodaka, domaći su poveli na startu nastavka golom Asima Zeca (51. minut), da bi na 1:1 u 69. minutu izjednačio Darko Mišić. Željezničar je, ipak, uspio da trijumfuje tri minuta prije kraja meča, nakon što je Goran Zakarić realizovao najstrožu kaznu i odveo Sarajlije u četvrtfinale.

Široki Brijeg bio je ubjedljiv pred svojim navijačima i golovima kapitena Josipa Barišića, Vagnera (penal) i Bernarda Matića u drugom poluvremenu savladao Vitez, za plasman među osam najboljih ekipa u Kupu BiH.