Favoriti po planu, SMS (opet) strijelac (VIDEO)

Bez iznenađenja u 10. kolu Serije A. Senad Lulić pogađao na obje strane. Aleksandar Kolarov iznudio jedanaesterac. Milan konačno proradio. Het-trik Drisa Mertensa.

Vanredno, 10. kolo Serije A nije donijelo iznenađenja, ali jeste mnoštvo golova.

Računajući i jučerašnji trijumf Intera, pet prvoplasiranih ekipa ostvarilo je (očekivane) pobjede, pa se stanje na tabeli nakon večerašnjih 90 minuta nije promijenilo.

Lacio je slavio u Bolonji 2:1 golovima Sergeja Milinkovića-Savića i Senada Lulića, koji je nespretno reagovao i autogolom postavio konačan rezultat.

Sredinom prvog dijela, pri rezultatu 0:1, Ćiro Imobile imao je šansu da uveće prednost "nebesko-plavih", ali nije uspio da realizuje jedanaesterac - pogodio je stativu.

Iako je imao zaostatak, Napoli je preokretom stigao do bodova protiv Đenove 3:2.

Najzaslužniji za novi trijumf lidera Serije A bio je trostruki strijelac Dris Mertens.

Juventus je očekivano savladao SPAL 4:1. Veoma brzo "stara dama" stekla je dva gola prednosti protiv (Federiko Bernardeski i Paolo Dibala), a onda dopustila gostima da smanje zaostatak.

Ipak, "bjankoneri" su u nastavku zaigrali ozbiljnije, pa su Gonzalo Iguain i Huan Kvadrado zapečatili sudbinu rivala.

Roma se poprilično namučila sa Krotoneom, ali je ipak upisala minimalan trijumf.

Benevento je u 93. minutu duela sa Kaljarijem postigao izjednačujući gol iz penala i činilo se da će osvojiti prvi, istorijski bod u Seriji A. Ipak, drugi pogodak primili su u 95. minutu i tako zabilježili deseti uzastopni poraz, te ostali jedina ekipa u pet najjačih evropskih liga koja još nije osvojila niti jedan bod.

Povela je "vučica" golom Dijega Perotija sa "bijele tačke" i nakon toga promašila brojne prilike (Edin Džeko pogodio prečku), pa je ostalo 1:0. Najstrožoj kazni prethodio je prekršaj koji je iznudio Aleksandar Kolarov.

Konačno je proradio i Milan. Tim Vinćenca Montele iz Verone se vraća sa tri boda. U duelu sa Kjevom "rosoneri" su prikazali jednu od boljih partija ove sezone i trijumfovali 4:1.