Za početak godine - važna pobeda Partizana!

Crno-beli savladali Zadar furioznim napadom u trećoj četvrtini. Gosti iz Dalmacije vratili su se iz velikog minusa, ali su Beograđani ipak sačuvali trijumf, za "duplu pobedu" protiv istog rivala.

Za početak godine - važna pobeda Partizana! Izvor: MN PRESS

Partizan i Zadar nastavljaju trku za mesto u plej-ofu sa istim skorom, 7-8!

Crno-beli su savladali Dalmatince i u hali "Aleksandar Nikolić", pred dve grupe svojih navijača, u utakmici u kojoj je viđen i novogodišnji rafal ekipe Nenada Čanka, ali i njen već viđeni pad pred finiš, koji ovog puta nije kažnjen.

PARTIZAN - ZADAR 95:87 (20:18, 18:23, 39:22, 18:24)

Plejmejker Najdžel Vilijams Gos postigao je 22 poena uz devet asistencija, Novica Veličković dodao je 18 uz četiri važna ofanzivna skoka, a četvorica domaćih postigla su po deset poena, uključujući i povratnika Đorđa Gagića, koji je dočekan aplauzima Grobara.

Djordje #Gagic ponovo u dresu #kkpartizan uz aplauz #Grobari

A post shared by MONDO (@mondoportal) on

Jedan od te četvorice je i Aleksandar Aranitović, čija je trojka u finišu ravnopravnog prvog poluvremena nagovestila šuterski juriš Partizana, koji se i dogodio na početku nastavka.

Raspucani crno-beli postigli su šest trojki u trećoj četvrtini, tri puta poentirali uz faul i od 20. do 30. minuta postigli više poena nego u kompletnom prvom poluvremenu! Čak 39! Aranitović i Gos postigli su po jednu, a Vanja Marinković i Veličković po dve trojke, Đoko Šalić je rutinski rešavao defanzivne postavke gostiju i razlika je u 34. minutu dostigla i maksimalni plus od 23 poena (91:78).

Ipak, tu nije bio kraj.

Na čelu sa odličnim Džošom Bostikom, svojim daleko najboljim igračem (27 poena, 6/11 za tri), Zadrani su malo po malo smanjivali razliku i sveli je u pretposlednjem minutu na samo "minus 6" (91:85). Nenad Čanak tražio je tajm-aut, Preston Nouls je šutirao iz teške situacije za "minus 4", a lopta se o obruč odbila u ruke crno-belih.

Đorđe Gagić je potom uhvatio i važan ofanzivni skok, iznudio faul i tehničku grešku Domagoja Vukovaića i zajedno sa Vilijams Gosom i Milerom stavio tačku na utakmicu i sedmu i posebno značajnu pobedu svog tima, jer je ostvarena u duelu sa direktnim konkurentom za mesto u najboljih četiri.

PARZAD

PARTIZAN: Miler 10 (5 as), Vilijams Gos 22 (2/4 za tri, 9 as), Aranitović 10 (2/4 za tri), Jovanović, Marinković 6 (2/4 za tri), Tanasković, Veličković 18 (2/3 za tri), Pecarski, Gavrilović, Andrić 9, Gagić 10, Šalić 10.

ZADAR: Nouls 10 (0/5 za tri, 7 as), Bašić 6, Vladović, Ivanov, Kraljević, Jelenković, Krajina 10, Bostik 27 (6/11 za tri, 4 sk, 4 as, 6 izg), Vuković 4 (6 sk), Brzoja 14, Špralja 10, Božić 6.

Budućnost - Zvezda

Tabela: Zvezda 12-2, Budućnost 12-2, Cedevita 11-3, FMP 7-7, Mornar 7-7, Zadar 7-8, Partizan 7-8, Cibona 6-8, Igokea 5-9, Olimpija 5-9, Mega 4-10, MZT 2-12.

IZ MINUTA U MINUT:

- kraj utakmice, pobeda Partizana 95:87 -

40' 95:87 Mislav Brzoja "flouterom" pogađa posle prodora, a Gagić na drugoj strani čuva posed Partizanu još jednom ofanzivnim skokom.

39' 95:85 Centar crno-belih realizuje jedan penal, Vilijams Gos koristi bacanje za tehničku, a Miler iz reketa stavlja tačku.

39' Gagić hvata važan ofanzivni skok i iznuđuje faul Vukovića, koji dobija i tehničku. Minut i 13 sekundi do kraja.

39' Nouls šutira iz komplikovane situacije, lopta se odbija o obruč i pada u ruke crno-belih.

39' Veličković sjajno pronalazi Milera, ali Amerikanac ponovo promašuje zicer (2/10 iz igre).

38' 91:85 Andrić gubi loptu, Zadar trči u kontru, a Preston Nouls polaže loptu za "minus 6" i tajm-aut Nenada Čanka. Do kraja su ostala još dva minuta i 12 sekundi.

38' 91:83 Špralja hvata ofanzivni skok i pogađa uz faul Aranitovića. Zadar je prvi put od početka nastavka na jednocifrenom minusu.

37' 91:80 Veličković iznuđuje dva penala i koristi ih, dok Zadar brzim rešenjima pokušava da uštedi što više vremena.

37' 89:78 Loš faul Gagića, pri šutu Prestona Noulsa za tri poena. Plejmejker Zadra koristi dva od tri pokušaja, za minus svog tima od 11 poena. Crno-beli su iskoristili bonus.

36' 89:76 Bostik asistira Špralji, a Miler ne uspeva da sam sebi asistira iz auta o leđa protivnika. Brzoja potom pogađa još jednu trojku.

35' 89:71 Vilijams Gos mirno pogađa šutem kraj čeone linije. I dalje igra bez izgubljene lopte, a osmom asistencijom "namešta" Gagiću lako zakucavanje.

35' 85:71 Vuković posle ofanzivnog skoka asistira Brzoji, koji pogađa o tablu, a Nenad Čanak traži tajm-aut, bez želje da bilo šta rizikuje. Serija gostiju 8:0.

34' 85:69 Šime Špralja postiže desetu trojku Zadra, a Šalić pravi korake, pa napušta parket, ustupajući svoje mesto Gagiću.

34' 85:66 Njegov tim ubedljivo gubi, ali Džoš Bostik igra odlično. Postigao je još jednu trojku, za svoj 27. poen. Da Dalmatinci nemaju njega u sastavu razlika bi bila još ubedljivija. Drugi strelac ekipe je Krajina, sa devet poena.

33' 85:63 Šalić rutinski pogađa, a Tanasković primorava Zadar na čak 17. izgubljenu loptu večeras. Potom se nije nagradio trojkom iz ugla.

31' 83:63 Patrik Miler, Aranitović i Vilijams Gos mirno uvode Partizan u ovu četvrtinu. Razlika je maksimalnih 20 poena.

31' Poslednji kvartal počinje faulom Zadrana u napadu. Interesantan je podatak da je Bostik postigao 16 trojki na poslednje tri utakmice.

- kraj treće četvrtine -

30' 77:63 Trojke na obe strane - Brzoja, pa Andrić, pa Bostik. Crno-beli su u ovom kvartalu postigli 39 poena, uključujući i šest trojki iz devet pokušaja.

30' 74:57 Filip Kraljević faulira Veličkovića pri prodoru i pravi svoju petu ličnu grešku. On je prvi igrač koji je završio ovu utakmicu, a Partizan ide i ka broju od 40 postignutih poena u ovoj deonici!

29' 73:55 Serija penala Milera i Gagića. Deluje da je svaki napad crno-belih u ovoj deonici završen ili pogotkom ili slobodnim bacanjma, dok na drugoj strani Zadrani trojkama pokušavaju da smanje razliku.

29' 70:55 Marinković faulira Bostika pri šutu za tri poena, a Amerikanac postiže trojku o tablu, pa i dodatno slobodno bacanje.

28' 70:51 I još jedna trojka Novice Veličkovića... Sjajna sekvenca Partizanovog kapitena. Crno-beli su pregazili Zadar u trećoj deonici. Miler i Gagić su propustili šansu da sa slobodnih bacanja prebace plus od 20 poena.

27' 66:51 Bostik koristi dva slobodna bacanja, ali Zadar apsolutno ne može da zaustavi Partizan u ovim trenucima. Miler i Gagić igraju "dva na dva", a srpski centar lako rešava tu situaciju, zakucavanjem.

26' 64:49 Trojka Novice Veličkovića, da zaokruži furiozan start crno-belih u nastavku. Aramis Naglić zove tajm-aut pri novoj najvećoj razlici. Podsetimo, od rezultata 35:39 trojke za crno-bele su postigli Aranitović, Marinković (dve), Vilijams Gos i Veličković, a Partizan je za šest minuta nastavka postigao 26 poena!

26' 61:49 Vilijams Gos u ritmu! Već je postigao 16 poena, uz po pet asistencija i toliko izgubljenih lopti. Sada je pogodio uz faul, a Partizanova prednost raste iz minuta u minut.

25' 58:49 Vilijams Gos postiže okruglo 20 poen Partizana u drugom poluvremenu, na početku petog minuta nastavka. Bostik odgovara trojkom.

24' 56:46 Veličković uz faul pogađa već 18 poen Partizana u nastavku. Za manje od četiri minuta igre. Aramis Naglis zato zove tajm-aut. Prvi dvocifreni plus crno-belih.

24' 53:44 Nastavlja se serija crno-belih! Još jedna trojka Vanje Marinkovića, za niz 15:3! Tri trojke Partizana u trećoj četvrtini, a toliko su pogodili za kompletno prvo poluvreme. Novo maksimalno vođstvo domaćina.

23' 50:44 Napadi Zadra svode se u ovim trenucima na Bostikovo forsiranje. Tako je iznudio dva slobodna bacanja i drugi put večeras iskoristio je jedno. Postigao je deset poena, uz četiri izgubljene lopte.

23' 50:43 Šalić zakucava, za seriju 12:2 i najveće vođstvo Partizana večeras.

23' 48:43 Bostik udara laktom Novicu Veličkovića i dobija nesportski faul. Kratka rasprava Amerikanca i kapitena Partizana, koju smiruje sudija Koljenšić. Crno-beli su u seriji 10:2.

22' 46:43 I Vilijams Gos postiže trojku, treću uzastopnu za Partizan ako računamo i finiš prvog dela. Na tu seriju nadovezao se Đoko Šalić, košem posle ofanzivnog skoka za seriju 8:2 crno-belih.

21' 41:41 Za početak nastavka - prva trojka Vanje Marinkovića na utakmici.

Strelci u prvom delu:

PARTIZAN: Miler 4, Vilijams Gos 9, Aranitović 8 (2/4 za tri), Veličković 4, Andrić 6, Gagić 3, Šalić 4.

ZADAR: Nouls 6, Bašić 6, Krajina 8, Bostik 9 (2/5 za tri), Vuković 4 (4 sk), Brzoja 4, Božić 4.

- poluvreme -

20' Aranitović je pokušao još jednom za tri poena, ali je promašio, a potom nisu bili precizni ni Nouls i Bašić.

20' 38:41 Poput svojih centara, i Andrić šalje Zadrane (Brzoju) na liniju penala, pola minuta pre pauze.

19' 38:39 Nouls koristi još dva bacanja, a Aranitović pogađa i svoju drugu trojku, da zaokruži svoje veoma dobro poluvreme.

19' 35:37 Lovre Bašić promašuje čist zicer, a Andrić ga kažnjava pogotkom za dva iz ćoška.

19' 33:37 Gagić postiže svoj prvi koš iz igre, pa pravi treću ličnu grešku, za slobodna bacanja Noulsa.

18' 31:35 Zadar ponavlja akciju i Krajina opet pogađa o tablu. Nenad Čanak traži tajm-aut.

17' 31:33 Bašić dobija još jednu šansu na distanci i pogađa trojku. Gagić potom gubi loptu, a Krajina pravi seriju gostiju 5:0.

17' 31:28 Šalić koristi oba penala i ustupa mesto Gagiću. Prethodno se i Veličković vratio na parket posle brze pomoći lekara.

16' 29:28 Brzoja kažnjava još jedan propust odbrane Partizana, crno-beli ne uspevaju da organizuju tečan napad, a Ivanov na drugoj strani gubi i desetu loptu Zadra za 16 minuta košarke.

15' 29:26 Bostik sa linije penala vraća Zadrane na poen zaostatka, a Vilijams Gos posle prodora pogađa "flouter", za svoj deveti poen.

15' 27:23 Andrić skoro sa istog mesta (s vrha kapice) postiže i svoj drugi koš na utakmici.

14' 25:23 Miler se iskupljuje ukradenom loptom, pa iznuđuje nesportski faul Brzoje.

13' 22:23 Patrik Miler poklanja loptu Zadru na ubacivanju lopte, a Bašić prihvata poklon i pogađa trojku o tablu.

13' Veličković ipak mora van igre, jer je već u prvom napadu Zadra dobio udarac.

13' Čanak menja centarsku liniju, pa izvodi iz igre Gagića i Gavrilovića, a uvodi Šalića i Veličkovića.

12' 22:20 Bostik promašuje u gužvi, Vuković hvata i nakratko izjednačuje, jer je Andrić na drugom delu terena pogodio svoj prvi šut.

11' Za početak druge deonice - treća lična greška Domagoja Vukovića i šesta izgubljena lopta Zadrana.

- kraj prve četvrtine -

10' Miler igra "jedan na jedan", kreće na prodor, a Kraljević ga zaustavlja blokadom, za kraj prve deonice.

10' 20:18 Aranitović postiže svoju prvu trojku, za još jedno izjednačenje. Odmah potom, Vilijams Gos ide od koša do koša i kreira ekspresnu seriju crno-belih 5:0. Aramis Naglić zove tajm-aut.

9' 15:18 Vilijams Gos "lovi" blokadu iza leđa Luke Božića, ali mladi igrač Zadra pogađa o tablu i dobija i slobodno bacanje, koje nije iskoristio.

9' 15:16 Težak šut Bostika, preko ruke Aranitovića, ali i pogodak. Amerikanac igra sa velikim samopouzdanjem i već je postigao osam poena.

9' 15:13 Veliki broj izgubljenih lopti na obe strane (5:5) i prvi poen Đorđa Gagića, sa linije penala.

8' 14:13 Treći ofanzivni skok Novice Veličkovića i još jedan njegov pogodak iz reketa. Crno-beli agresivni u odbrani, dok Zadar čuva svoj koš zonom u ovim trenucima.

7' 12:13 Period u kojem se ekipe smenjuju u vođstvu i još traže napadački ritam.

6' 10:9 Gagić uz aplauze izlazi na parket i u svom prvom posedu pravi faul u napadu.

6' Crno-beli drugi put u kratkom periodu kradu loptu Bostiku, ali Aranitović ne uspeva da to konkretizuje, jer mu ispada lopta u kontri.

5' Marinković baca loptu u aut, pa se hvata za zglob. Čanak reaguje preventivno i izvodi ga iz igre.

4' 7:7 Veličković skokom u napadu i lakim pogotkom kreira seriju domaćih 7:0, a Bostik odgovara brzom trojkom za izjednačenje.

3' 5:4 Aranitović krade loptu Bostiku, izbacuje Vilijams Gosa u kontru, a Amerikanac polaže loptu u obruč, za prvo vođstvo crno-belih.

2' 3:4 I Preston Nouls mirno u napadu ulazi u meč (0:4), a Vilijams Gos odgovara trojkom, za prve poene crno-belih.

1' 0:2 Prve poene postiže Džoš Bostik, uz okret preko Aranitovića.

PARTIZAN: Vilijams Gos, Aranitović, Marinković, Veličković, Šalić

ZADAR: Nouls, Bostik, Krajina, Božić, Ivanov.

Đorđe Gagić, povratnik među crno-bele, aplauzom je dočekan na svom drugom derbiju za Partizan.