Vigo opet klizav za Barselonu

Katalonci i treći put uzastopno bez pobede protiv Selte u gostima.

U poslednje vreme fudbaleri Barselone izuzetno su ubedljivi kada igraju protiv Selte na domaćem terenu (5:0, 6:1), ali i neubedljivi u gostima.

Posle dva uzastopna poraza u Vigu (3:4, 1:4), Katalonci su ovog četvrtka odigrali tek 1:1 sa Seltom u prvom meču osmine finala Kupa kralja.

Ernesto Valverde izveo je kombinovan sastav, bez Lionela Mesija, Luisa Suareza, Andresa Inijeste i Paka Alkasera među 18, a sa Ter Štegenom, Đordijem Albom i Ivanom Rakitićem na klupi. I pored toga, gosti su dobro počeli i poveli.

U 15. minutu Andre Gomeš se izborio za centaršut sa leve strane posle kontranapada, loptu je po zemlji poslao u kazneni prostor Selte, a tamo Hose Arnaiz Diaz udarcem iz prve pogodio mrežu.

Domaćim fudbalerima, međutim, nije mnogo trebalo da anuliraju prednost favorizovanog rivala. Pione Sisto je u 30. minutu "zakucao" loptu u gol gostiju posle prečke koju je pogodio Iago Aspas i smušene reakcije odbrane Barselone, pre svih Pikea koji je reklamirao gol-aut, umesto da trči ka protivničkom igraču.

Početak drugog poluvremena pripao je gostima, a najbliži novom vođstvu bili su u 62. minutu, ali je prečka sprečila Busketsa da se upiše u strelce.

Jaka kiša uticala je na kvalitet igre, pa nije bilo mnogo šansi, ali su i domaći imali jednu iz koje su mogli do prednosti. Bilo je to u 73. minutu kada je Emre Mor šutirao koji centimetar pored stative...

Revanš će biti igran 11. januara na Kamp Nou, a nema sumnje da će Valverde za tu utakmicu pripremiti mnogo jači sastav nego ovaj iz Viga.

U drugoj utakmici igranoj u četvrtak od 19 časova, Leganes je kao domaćin savladao Viljareal 1:0.