Golman Švedske i greške "orlova" za drugi poraz!

Srbija poražena od Švedske 25:30 (10:16) u 2. kolu Grupe A na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj. Sjajni golmani, ali Apelgren je bio igrač utakmice.

Srbija je pred eliminacijom sa Evropskog prvenstva!

"Orlovi" su u splitskoj Spaladiju areni (najmanje 5.000, a najviše 11.000 gledalaca) poraženi od Švedske 30:25 (16:10), u drugom kolu Grupe A i pred njima je vrlo težak zadatak u poslednjem kolu, a da nevolja bude veća, ni ne zavisi sve od izabranika Jovice Cvetkovića.

Ako Island pobedi Hrvatsku ili igra nerešeno, Srbija će u utorak u poslednjem kolu prve faze igrati revijalni meč protiv "ribara". U slučaju trijumfa "kauboja", Srbiji će za prolaz u drugi krug (bez ijednog boda) biti potrebna pobeda od četiri više golova razlike.

Minimalna pobeda biće dovoljna samo ako Švedska savlada Hrvatsku, a domaćin večeras Island.

Švedska

Mnoge "dečjie bolesti" već godinama muče reprezentaciju Srbiju. A, od čega bolujemo u nekada trofejnom sportu videlo se u nedelju uveče. "Orlovima" je bilo potrebno punih pola sata da počnu da igraju, a kada su konačno složili kockice nisu uspeli da zadrže red do kraja. Odlično smo delovali skoro 25 minuta, a onda se opet "raspali".

SASTAVI I STRELCI

SRBIJA:Cupara (16 odbrana), Ivanišević, Šešum 3, Vujić, Đukić 2, Beljanski 3, Nenadić 4, Radivojević, Marković 2, Dordić 2, Ilić 5, Jovanović 1, Zelenović 1, Marsenić 2, Vujin, Obradović.

ŠVEDSKA: Palička, Apelgren (19 odbrana), Heningson 1, Jepson 1, Darj, Tolbring 1, Ekberg 4, Vane 3, Peterson, Jakobson 4, Lagergren 5, Gotfridson 1, Arneson, Zakrison 3, Nilsen 3, Nilson 4.

Posle minusa od šest golova, koji su bili plod sjajnih odbrana Mikaela Apelgrena, nerešive enigme za naše rukometaše, i previše promašenih zicera  i otvorenih šuteva (čak osam i jedan sedmerac), Srbi su počeli od početka drugog dela da koriste to što je među stativama briljirao i Vladimir Cupara. Protiv Hrvata je bio loš, ali je Šveđanima skinuo čak 16 lopti i bio jedan od najboljih u redovima poražene ekipe.

Razlika Šveđana se topila i u 50. minutu Skandinavci su morali da zatraže tajm-aut. Na semaforu je stajao rezultat 23:21…

Petar Nenadić je odmah presekao loptu, ali iz situacije jedan na jedan OPET nije usepo da savlada fenomenalnog golmana, baš kao i nekoliko minuta ranije. Propala je prilika za potpuni priključak.

Ali…

Ni tu nije bio kraj. Drugi ključni momenat se dogodio na šest minuta do kraja. Još jedan napad "orlovi" nisu iskoristili za "minus jedan", a onda su došli u situaciju da imaju dva igrača više pri rezultatu 26:23. Posle samo nekoliko sekundi Petar Đorđić je napravio probijanje (!), a Šveđani sa četiri rukometaša u polju postigli gol.

Pobeda je zasluženo pripala Skandinavcima, koji su na taj način obezbedili drugi krug i protiv Hrvata će se boriti za bodove.

Najefikasniji u srpskoj selekciji bio je Nemanja Ilić sa pet golova, četiri je dao Petar Nenadić, po tri Žarko Šešum i Bojan Beljanski, a kod Šveđana pet je postigao Albin Lagergren.

4. Srbija 0-0-2 0

PRVO KOLO: Hrvatska – Srbija 32:22, Island – Švedska 26:24.

Parovi 3. kola (utorak): Island - Srbija 18.15, Švedska - Hrvatska 20.30.

KRAJ!

25:30 Ilić!

24:30 Jovanović, najmlađi igrač EP, postiže gol na šampionatu.

23:30 Šveđani vode i u drugom poluvremenu!

23:29 Ozbiljno smo se raspali i za minut primili tri gola, a gol razlika je vrlo bitna!

23:28 Kraj, ima još četiri minuta, ali... Svaku priliku smo uprskali!

- Imamo dva igrača više i pravimo probijanje. Đorđić je pogrešio, a pre toga Danci nisu svirali čist sedmerac za Srbiju. Četiri i po minuta do kraja.

23:26 Nenadić iz penala. Ima vremena

- Imamo dva igrača više!

22:26 Zakrison rešava još jednu kontru, sedam minuta pre kraja.

22:25 Nismo iskoristili još jedan napad za "minus jedan" i kažnjeni smo iz kontre. Heningson je strelac.

22:24 Đorđić!

21:24 Nenadić je presekao loptu, a Apelgren je odbranio. Marsenić na drugoj strani zaradio kontru... Lagergren je strelac sa devet metara! Osam minuta do kraja!

21:23 Ilić! Idemo sada... Tajm-aut za Švedsku!

20:23 Bravo za Beljanskog. Najlepši gol na meču iz vrlo teške pozicije!

19:23 Đorđić sa devet metara, probio je Apelgrena! Vrlo lepo...

18:23 Jakobson...

18:22 Cupara već ima 15 odbrana, baca pas za ilića, a levo krilo Srbije koristi šansu.

17:22 Đukić je promašio, Ekberg pogodio i čini se da su nas Šveđani opet uveli u njihovu seriju. Imali smo nalate, brzo smo stali i sve je manje vremena za "olrove".

17:21 Gol za gol. Marsenić sa centra na prazan gol.

- Imamo igrača više! Brzo smo stvorili višak u sredini, Nenadić je prošao, a Apelgren još jednom fenomenalno odbranio. Bio je to vrlo bitan napad Srbije u 45. minutu utakmice. Malo nam fali, Šveđani nisu ništa posebno, a mi moramo još da popravimo igru. Imamo raspoloženog Cuparu i daleko više ideje u napadu nego protiv Hrvatske.

16:20 Šešum je izborio sedmerac, a Nenadić bio siguran.

15:20 Soliranje Nenadića, očajan šut i Ekberg u kontri nema težak zadatak.

15:19 Šteta! Šveđani su odgovorili golom i zaustavili nalet Srbije.

15:18 Beljanski. Igra se 40. minut... Odlični smo u drugom!

14:18
Nenadić. Samo da nisamo imali toliko promašaja...

13:18 Vane ima prostor na krilu, pošto je isključen Marsenić. Sjajni Cupara nije mogao da odbrani.

13:17 Promašio je Šešum zicer, a onda iz kontre Ilić postigao gol.

12:17 Đukić!

11:17  Srbija jednostavno ne koristi prilike (nijednu). Imali smo igrača više, izgubili smo loptu, a onda primili gol s krila.

11:16 neka gol Šešuma bude najava dobre igre Srbije!

Razlika ne čudi. Srbija ne igra sa žarom, gomila promašenih zicera (osam) i jedan sedmerac glavni su uzrok što Šveđani imaju ubedljivu prednost.

Golmani su odlični. Cupara ima devet odbrana, ali Apelgren je prva figura meča sa 14 intervencija.

10:16 Šveđani su za 16 sekundi napravili višak i kao na treningu savladali Cuparu.

10:15 Nenadić postiže gol iz sedmerca. Poslednji minut prvog poluvremena.

9:15 Pre gola Marsenića isključen je Nenadić zbog prigovora, a tu prednost Švedi su odmah iskoristili.

9:14 Marsenić je morao da lobuje odličnog Apelgrena. Čovek već ima 11 odbrana!!!

8:14 PROMAŠILI SMO I SEDMERAC! Ilić je pogodio prečku. Igra se 24 minut...

8:13 Mi damo jedan, Šveđani dva. Nemanja Ilić je pogodio iz penala.

7:13 U toku je 19. minut. Nisu Šveđani ništa posebno, imaju raspoloženog Apelgrena među stativama i vrlo lošeg rivala naspram sebe.

7:12 Promašili smo sedam zicera. Au... "Poklon" koji Skandinavci ne propuštaju.

6:10 Marković je postigao dva, a sada se i desno krilo Đukić upisao. Opet Šveđani odmah vraćaju na "plus četiri". Valjda će jednom u isto vreme da nam "rade" odbrana i napad.

5:9 Mi konačno postižemo gol, ali Šveđani nam odmah vraćaju.

Igra se 13 minuta, a mi ne možemo zicer da pogodimo. Zelenović, Đukić, Šešum, Marković, Nenadić... Svi oni su imali idealne pozicije za gol i nisu ih iskoristili.

- Aplegren je začaro mrežu, a srpski rukometaši u strahu mu prilaze. Odbranio je udarce Zelenoviću, Šešumu, a Marković je u strahu zapeo i prebacio gol. Dobro je, Cupara je mnogo bolje ušao u meč...

4:8 Marković sa krila prekida seriju Šveđana. Igra se tek deset minuta, a prmili smo već osam golova.

3:8 Još jedan gol iz kontre, a posle i odbrana Cupare.

3:7 Mi se mučimo i promašujemo, a Šveđani rešetaju. Ekberg i Nilson kao protiv kadeta... "Plus četiri" za Švedsku i Jovica Cvetković mora da traži tajm-aut posle nepunih deset minuta igre u prvom poluvremenu.

3:5
Šveđani lako rešavaju srpsku odbranu, Nenadić je između dva gola protivnika uspeo da se upiše u strelce. U toku je sedmi minut.

2:3 Ekberg koristi sedmerac pošto su Srbi, tačnije Zelenović, propustili napad za vođstvo.

2:2 Šešum sa devet metara, Švedi su izveli brzi centar, ali je Cupara stigao da odbrani.

1:2
Nažalost, isključen je i Beljanski. Lagergren postiže novi gol za Švedsku.

1:1 Beljanski dobija odličnu loptu na crti i postiže gol, a Nilsen mora na klupu jer je bio preoštar.

0:1 Nilsen koristi prvi napad i postiže gol.

18.10 I večeras se zviždi srpskoj himni. U dvorani je oko 5.000 navijača, ali će poseta rasti kako se bude bližio kraj utakmice, jer odmah posle naše na teren Spaladijum arene izlaze reprezentativci Hrvatske i Islanda.

Srbija će protiv Švedske igrati oslabljena...

"Pored Stefana Vujića, koji je i tokom priprema imao problema sa povredom kolena i koji je neizvestan za preostale dve utakmice u grupi, koleno je povredio i Marko Vujin. Zato je malo igrao protiv Hrvatske i neće igrati do kraja EP", rekao je Cvetković.