PRIPREME: Krupa bolja od Domžala

Premijerligaš BiH minimalnim rezultatom savladao Domžale u prijateljskom meču odigranom u Umagu.

PRIPREME: Domžale - Krupa 0-1 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Fudbaleri Krupe rezultatom 1:0 savladali su slovenačke Domžale, prošlogodišnjeg učesnika plej-ofa za Ligu Evrope u prvoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Umagu.

Prilično uzbudljiv meč odlučio je pogodak Milanovića u 53. minutu poslije lijepe asistencije Marjanovića.

Na početku utakmice Domžale je imalo inicijativu, ali je Fejzić dobro intervenisao u dva navrata.

Krupa je prvu priliku imala u 27. minutu kada je Milanović šutirao, međutim, mulalić brani.

Minut kasnije Matjašič je tukao pored stative, a u 30. minutu istakao se golman Domžala Ajdin Mulalič odbranivši još jedan pokušaj premijerligaša BiH.

Krupa je izjednačila u 53. minutu golom Milanovića, a na isteku sata igre trener Domžala zamijenio je cijeli tim i pružio priliku novoj jedanaestorici igrača.

U 61. minutu napadač sa Jamajke nikolson je zaprijetio, međutim, bezuspješno, a nešto kasnije Kutić je odlično odbranio šut Alvira i spriječio izjednačenje.

Ekipa Domžala imala je do kraja meča još nekoliko polušansi, ali se rezultat nije mijenjao.

SASTAVI

DOMŽALE: Milić, Vetrih, Volarič, klemenčič, Alvir, Širok, Bizjak, Ibraimi, Matjašič, Žužek, Urh, Kirm, Ibričić, Jarović, šipek, Hodžić, Mulalić, Melnjak, Nikolson, Dobrovoljc, Franjić, Rom, Sredojević, Gnezda Čerin, Azemović, Mihelak, Hebaj, Vrandečič, Tubić, Huč, Husmani

KRUPA: Fejzić, Palić, Vukotić, Aleksić, Nikodijević, Mirosavljević, Dujaković, Milanović, Milutinović, Marjanović, Fajić. Još su igrali: Kutić, Matić, Glamočić, Makitan, Vučkić, Gvozdenović, Savić, Šamara, Lukić, Banović, Ševarika