Prvi poraz Francuza i kraj sna o zlatu!

"Crvena furija" iznenadila u prvom polufinalnom meču Evropskog prvenstva protiv Francuske kojoj je nanela prvi poraz na turniru. Na meč od finala!

Jedan od najdominantnijih sportskih kolektiva u 21. veku, rukometna reprezentacija Francuske, doživela je prvi poraz na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj i ostala bez šanse da se bori za zlatnu medalju!

"Trikolori" su u dosadašnjem toku turnira bili bez greške i zabeležili su šest uzastopnih pobeda, ali im je Španija u polufinalu "uzela meru" i poslala ih u duel za bronzu.

Ekipa koja je sa druge pozicije na tabeli došla do polufinala, i koja je već pretrpela dva poraza na ovom prvenstvu, odigrala je savršeno prvo poluvreme (15:9) i onda u nastavku susreta uspela da izdrži nalet Francuza za drugo uzastopno finale na prvenstvima "starog kontinenta".

Prethodni put su poraženi od Nemaca, a sada čekaju boljeg iz duela Danske i Švedske (20.30).

FRANCUSKA - ŠPANIJA 23:27 (9:15)

Nikola Karabatić
nije imao dan i postigao je svega tri gola iz osam šuteva, toliko su imali Mej (3/6), Lagar (3/4) i Port (3/4), dok je kapiten Sorendo prednjačio sa šest pogodaka. Nisu briljirali ni golmani Dumolan i Žerar koji su zajedno skupili tek 10 odbrana...

Na drugoj strani dominirali su Feran Sole (7) i Raul Entrerios (6), dok je još Sarmiento (3) postigao više od dva gola, a među stative vratio se i Arpad Šterbik koji je odbranio tri sedmerca.

Rodrigo Korales je imao deset odbrana...