Čelsi od spasa do debakla za devet minuta

Votford naneo "plavcima" drugi uzastopni poraz u Premijer ligi. Bakajoko isključen već u 30. minutu, evrogol Azara se nije isplatio.

Ekipa Votforda "sa kamatom" se revanširala Čelsiju za oktobarskih 4:2 na "Stamford Bridžu".

U poslednjoj utakmici 26. kola Premijer lige, aktuelni šampion igrao je bez isključenog Tiemua Bakajoka više od sat vremena i izgubio rezultatom 4:1 (1:0), ali tek pošto je sjajnim pogotkom Edena Azara u 82. minutu došao nadomak vrednog boda.

Votford je i u ravnopravnom odnosu snaga na terenu bio bolji i konkretniji tim. Čelsi se isprva dobro snašao posle drugog žutog kartona francuskom "vezisti", ali je na poluvreme ipak otišao u rezultatskom deficitu.

Tibo Kurtoa je oborio Đerara Deulofeua u punom trku, a Dini sigurno izveo "najstrožu kaznu" - 1:0.

Domaćin je u nastavku bio bliži dupliranju vođstva, nego "plavci" izjednačenju, ali Eden Azar je majstorskim udarcem sa oko 25 metara naciljao donji levi ugao i prvi put od početka meča stavio osmeh na usne navijača Čelsija.

Ispostavilo se, međutim, da je tih 1:1 samo nateralo igrače Votforda da se rastrče i u finišu osramote sporu odbranu Konteovog tima, predvođenu Gerijem Kejhilom i Davidom Luizom.

Daril Janmat matirao je Kurtou posle duplog pasa sa Rikardom Pereirom u kaznenom prostoru, Deulofeu iz polukontre povisio na 3:1, a Pereira majstorskim šutom iskosa u suprotni ugao postavio konačnih 4:1. Sve to se odigralo u razmaku od sedam minuta!

Čelsiju je ovo šesti poraz u Premijer ligi 2017/18 i drugi uzastopni, nakon 0:3 protiv Bornmuta sredinom prošle nedelje.

Konte je ostavio na klupi pojačanje Olivijea Žirua, iako je Morata i dalje povređen. Zato je Azar opet morao da igra "lažnu devetku", uz podršku Pedra i Vilijana, koji je iz taktičkih razloga ustupio mesto Fabregasu čim su ostali sa desetoricom na terenu.

Zanimljivo je i da je Luiz bio "starter" u prvenstvenoj utakmici posle više od tri meseca. Dobio je prednost u odnosu na Ridigera, pošto je standardni prvotimac Kristensen pauzirao zbog povrede.

Ostaje da se vidi ima li Čelsi odakle da pronađe novu energiju kako bi zadržao četvrtu poziciju, o kojoj trenutno visi na koncu prednosti od jednog boda u odnosu na Totenhem. Čak i Arsenal, koji je na "minus pet", deluje kao da sa novim igračima Obamejangom i Mhitarjanom može ozbiljno da zapreti...

Naravno, ključno pitanje je koliko dugo će još potrajati neveselo partnerstvo Kontea i Romana Abramoviča.