Bogdan rešio produžetak (VIDEO)

Sakramento na krilima srpskog košarkaša do pobede protiv Bruklina.

Košem u poslednjim sekundama četvrte četvrtine, Dearon Foks je doneo Sakramentu produžetak protiv Bruklina (100:100), ali je junak pobede domaćeg tima bio Bogdan Bogdanović.

Srpski košarkaš postigao je sedam poena u dodatnom periodu i predvodio saigrače do 116:111. Meč je zavšio kao najefikasniji u timu, sa 23 poena, pet skokova, tri asistencije i dve ukradene lopte za 38 minuta.

Sakramento
Izvor: YouTube/FreeDawkins

Koliko je Bogdanović postao bitan igrač Sakramenta, pokazuje i to da je protiv Bruklina imao najveću minutažu. Šteta, međutim, što su "Kraljevi" odavno izgubili šansu da se domognu plej-ofa. Trenutan učinak im je 19 pobeda i 43 poraza.

"Govorio sam od početka sezone da imamo sjajnu hemiju ovde. Zaista je zabavno raditi sa ovim momcima. Mi jednostavno volimo da radimo. Nema ničeg drugog, nema tajne", rekao je Bogdanović posle utakmice.

Zapaženu minutažu ponovo je dobio i Nemanja Bjelica, koji je sa Minesotom doživeo poraz u Portlandu.

Naš košarkaš bio je raspoložen za skokove (12), ali je ubacio svega osam poena za 34 minuta.

Najefikasniji igrač te utakmice bio je Damijan Lilard sa 35 ponea za pobednički tim, a jedan manje ubacio je Karl Entoni Tauns iz Minesote, koji je imao i 17 skokova.