ŠOK: Federer izgubio od 175. na svetu, ali i #1!

Nakon čak 20 vezanih pobeda na startu 2018. godine - Rodžer Federer upisao drugi uzastopni poraz! Prepustio je prvo mesto na ATP listi Rafaelu Nadalu...

Rodžer Federer je "predao" prvo mesto na ATP listi!

Fantastični Švajcarac zaustavljen je već u drugom kolu mastersa u Majamiju na kom je pre godine osvojio titulu savladavši Rafaela Nadala, pa će Španac preuzeti lidersku poziciju na ATP listi od 2. aprila iako ne učestvuje na ovom turniru!

Poraz Federera se nikako nije očekivao pošto je u 2018. godini igrao fantastično i tek prethodnog vikenda doživeo prvi poraz i prekinuo seriu od 20 pobeda u nizu.

Tada ga je zaustavio Huan Martin del Potro, a sada je sa druge strane mreže bio daleko nepoznatiji i neiskusniji teniser Tanasi Kokinakis, tek 175. na svetu, koji je posle velike borbe uspeo da savlada Švajcarca u njihovom prvom međusobnom duelu.

Rodžer Federer - Tanasi Kokinakis 1:2 (6:3, 3:6, 6:7 (4))

Meč je trajao 148 minuta i činilo se da će ga Federer lako završiti kada je za nešto više od pola sata poveo u setovima, ali umesto toga - Kokinakis se probudio.

Australijski teniser uzvratio je istom merom, a potom se treći set, koji se igrao na taj-brejk, odužio i trajao je koliko i prva dva seta. U "regularnom" delu seta Federer nije iskoristio dve brejk šanse koje je imao, da bi u taj-brejku protivniku prepustio dva poena na svoj servis.

Kokinakis je slavio 7:4 i plasirao se u treće kolo Majamija gde ga čeka Fernando Verdasko.