"Dvije nule" na sarajevskom derbiju!

Željezničar i Sarajevo odigrali bez golova na 114. sarajevskom derbiju u šampionatu. Vitez izvukao bod u Gabeli (1:1).

Sarajevo - Željezničar 0:0 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Zbog bojkota "Hordi zla" koji traže smjenu klupskog rukovodstva, Sarajevo i Željezničar su pred 5.000 gledalaca na stadionu "Koševo" podijelili bodove u poprilično nezanimljivom derbiju.

Sarajevo je u nedjelju bilo za nijansu bolje, izabranici Husrefa Musemića su kreirali nekoliko dobrih prilika za pobjedu, a najbolju je propustio Amar Rahmanović u 23. minutu kada je poslije prodora pa desnoj strani i povratne lopte Anela Hebibovića, pogodio lijevu stativu.

Željo je s druge strane stvorio takođe neke polušanse, najagiliniji u plavom timu bio je Stojan Vranješ, koji je nekoliko puta bio oboren u kaznenom prostoru, ali nedovoljno da se oglasi sudija iz Banovića Elvis Mujić.

Ponajbolju šansu za tim Admira Adžema propustio je Dženan Zajmović u finišu kada je iskosa s nekoliko metara šutirao direktno u golmana "bordo" tima Bojana Pavlovića.

I to je otprilike bilo sve vrijedno pomena, ako izuzmemo požrtvovanost i borbenost obje ekipe. A to je složićete se, premalo od najvećeg derbija bh. fudbala.

S jednim bodom, Željo je propustio priliku da se vrati na lidersku poziciju na tabeli, ali se bodovno izjednačio sa aktuelnim šampionom Zrinjskim iz Mostara.

SARAJEVO: Pavlović, Hebibović, Mujakić, Bekić (Šabanović), Adukor, Kuzmanović, Sarić, Crepulja, Ahmetović (Mustafić), Rahmanović (Herić), Velkoski.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Graovac, Mehremić, Blagojević, Bogičević, Zakarić (Žerić), Hadžić, Vranješ, Hajdarević, Zajmović, Ubiparip (Kajkut).

LIGA ZA PRVAKA - 5. KOLO:

Sarajevo - Željezničar 0:0

Široki Brijeg - Radnik (19.30)

Subota:

Krupa - Zrinjski 0:1 (0:0)

/Bilbija 47/

TABELA: Zrinjski 59, Željezničar 59, Široki Brijeg (-1) 48, Sarajevo 43, Krupa 37, Radnik (-1) 37.

/Anđušić 14, Čelik 59 - Tandina 20/

TABELA: Mladost 36, Borac 31, Sloboda 30, GOŠK 30, Čelik 24, Vitez 9.

TOK UTAKMICE

- kraj -

88. minut - Odlična šansa za Želju! Iskosa se Zajmović našao oči u oči sa Bojan Pavlovićem, ali je šutirao direktno u golmana Sarajeva.

84. minut - Solidan pokušaj Mustafića, ali je lopta otišla pored stative gola "plavog" tima.

73. minut - GOOOOL! Izjednačenje u Gabeli! Iako je već ispao iz Premijer lige BiH, Vitez je anulirao prednost GOŠK-a.

61. minut - Zicer za Sarajevo! Hebibović je u petercu pronašao Rahmanovića, koji je glavom šutirao tik pored stative!

55. minut - Hebibović je loše šutirao glavom, bez problema za Vedrana Kjosevskog.

47. minut GOOL! GOŠK je poveo sa 1:0 protiv Viteza. Poslije centaršuta Marka Mišića, pogodak je postigao Matej Rodin.

46. minut - Nastavljeni su susreti u Sarajevu i Gabeli.

- poluvrijeme -

45. minut - Opet Vranješ je pao i tražio penal, ali opet bez oglašavanja pištaljke.

28. minut - Ponovo je Stojan Vranješ oboren u šesnaestercu i tražio je jedanaesterac, ali je opet Elvis Mujić odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi.

23. minut - Stopostotna šansa za Sarajevo! Poslije centaršuta Hebibovića, Rahmanović je pogodio stativu Željinog gola!

15. minut - Bez većih uzbuđenja se igra na "Koševu". Tribine su sablasno prazne, barem sjeverna i istočna, gdje nema navijača domaćina koji bojkotuju mečeve "bordo" tima i traže smjenu klupskog rukovodstva.

10. minut - Mićo Kuzmanović je oboren u kaznenom prostoru gostiju sa "Grbavice", ali sudija iz Banovića Elvis Mujić je pokazao da se igra nastavi.

5. minut - "Bordo" tim je nešto agilniji, ali zasad nema nikakvih šansi.

1. minut - Počeo je derbi na "Koševu", kao i duel u Gabeli. Iako je bio najavljen Hadžić, umjesto njega u startnih 11 Želje je Osmanković.

NAJAVA

Plavi sa "Grbavice" se protiv Zrinjskog bore za šampionsku titulu, ali na "Koševu" protiv gradskog rivala sigurno neće biti lako izabranicima Admira Adžema, koji su u prethodnom meču odigrali neriješeno sa Širokim Brijegom.

Osim toga, samo su remizirali protiv Slobode u prvom polufinalu Kupa BiH, pa se ne može reći da u pretjarano dobrom raspoloženju gostuju "bordo" timu.

S druge strane tim Husrefa Musemića je u goroj poziciji jer je izgubio prethodna dva derbija i u slučaju novog poraza bi značilo da piše istoriju u negativnom kontekstu. Upravo te dvije pobjede, Željo je bolji u generalnom zbiru međusobnih mečeva.

U posljednja četiri meča Sarajevo je čak tri puta poraženo, a na ruku im ne ide i najavljeni bojkot vatrenih navijača "Hordi zla", koji traže smjenu rukovodstva kluba sa stadiona "Asim Ferhatović Hase".

Sastavi:

SARAJEVO: Pavlović, Kuzmanović, Sarić, Ahmetović, Rahmanović, Velkoski, Hebibović, Mujakić, Bekić, Crepulja, Adukor.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Graovac, Mehremić, Blagojević, Bogičević, Zakarić, Zajmović, Hadžić, Vranješ, Hajdarević,

Borac izgubio u Tuzli, poražena i Krupa (FOTO)