Krvavi derbi u Istanbulu!

Revanš meč polufinala Kupa Turske između Fenerbahčea i Bešiktaša prekinut je zbog incidenata u 57. minutu utakmice.

Sudija je odlučio da prekine meč nakon što su navijači Fenerbahčea pogodili "stranim predmetom" trenera Bešiktaša Senola Guneša u glavu, prenijela je agencija "Anadolija"!

Turski trener je zadobio povredu zbog koje mu je u svlačionici urađeno pet šavova na glavi, nakon čega je prebačen u bolnicu.

Važno je izdvojiti i momenat iz 30. minuta kada je fudbaler Bešiktaša Pepe zaradio direktan crveni karton zbog grubog starta nad protivničkim fudbalerom.

U prvom meču koji se igrao na stadionu Bešiktaša bilo je 2:2, a konačnu odluku o putniku u finale donijeće Fudbalski savez Turske.

U drugom polufinalnom duelu Akhisar je gostujućom pobjedom od 2:0 eliminisao Galatasaraj i plasirao se u finale. U prvom meču je bilo 2:1 za Galatu.