Barsa "zakucala" Deportivo za Segundu

Barselona pobijedila Deportivo, poslije čega je ekipa iz La Korunje ostala bez šansi za opstanak.

Prva loša vijest za Deportivo stigla je u petak, kada je Levante pobijedio Sevilju.

Međutim...

I pored minimalnih šansi za opstanak, Deportivo je odigrao hrabro i muški protiv Barselone. Sredinom drugog poluvremena bio je na korak od senzacionalnog preokreta, ali je na kraju izgubio.

Deportivo - Barselona 2:4 (1:2)!

U Segundi će naredne sezone igrati Deportivo, Las Palmas i Malaga. Plavo-bijeli tri kola prije kraja imaju 12 bodova manje od čak četiri kluba u sigurnoj zoni.

Kutinjo je već u sedmom minutu obezbijedio Barseloni rano vođstvo, a Lionel Mesi ga duplirao u 38. poslije vrlo lijepe asistencije Suareza. Ipak, ekipa koja se lavovski bori za opstanak nije odustala.

Ali, ni uspjela...

Deortivo, kome je poništen gol u 16. minutu, pred odlazak na odmor uspio je da preko Pereza smanji na 1:2. Poslije akcije i napada koji je više ličio na Barselonu, domaćin je u 64. stigao do izjednačenja. Emre Čolak je golom završio divnu akciju plavo-bijelih.

Ponadali su se navijači Deportiva da mogu do velikog preokreta, ali je Barselona iz La Korunje odnijela sva tri boda. Brza kontra Katalonaca i nekoliko nevjerovatnih proigravanja rezultirali su trećim golom, a drugim za Mesija.

Samo tri minuta kasnije Argentinac se radovao het-triku...

Mesi je ove sezone postigao 32 gola i ubjedljivo vodi ispred Kristijana Ronalda, koji je 24 puta bio strijelac u Primeri. Luis Suarez dao je 23...