"Brejk" Bratunca u Boriku

Košarkašima Bratunca nakon večerašnje pobjede nad Borcem treba još jedan trijumf za osvajanje šampionske titule u RS.

Prva liga RS - Borac - Bratunac 77-84 Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Borac je poražen u srijedu u Boriku i moraće da se revanšira „brejkom“ Bratuncu ukoliko želi da ostane u borbi za šampiona Republike Srpske.

Bratunac je savladao Borac rezultatom 84:77 (13:21, 28:27, 21:14,15:22) i poveo u finalnoj seriji 2:1.

Četvrti meč u seriji na tri pobjede igraće se vjerovatno u ponedjeljak, 7. maja u Bratuncu.

Borac je u nekoliko navrata stizao na poen zaostatka ili vraćao egal protiv Bratunca koji je bio u povoljnijem položaju gotovo cijelu utakmicu.

Domaći košarkaši prvi put su došli u vođstvo na samom kraju treće četvrtine, koja je ipak završena 62:62, poslije trojke Kupusovića.

Bratunac je na krilima Erkića koji je na krjau upisao 22 poena prelomio meč dvije minute prije kraja, kada je poveo 77:71, a Borac nije uspio da vrati neizvjesnost do samog kraja.

Najefikasniji u ekipi Borca bio je Kecman sa dabl-dablom 24 poena i 14 skokova, Peđa lončar dodao je 19.

U ekipi Bratunca osim Erkića efikasni su bili i Kupusović sa 17 i Bogićević sa 15 igrača, dok se petorica igrača nisu upisala u strijelce.

Košarkaši Bratunca burno su proslavili pobjedu u Boriku.