Real moćan i bez Ronalda, Sevilja i dalje strepi

Madriđani ubjedljivo pobijedili Seltu. Betis i Sevilja igrali 2:2, a bod osvojen protiv najvećeg rivala nije bio dovoljan da se obezbijedi Evropa sljedeće sezone.

Ronaldo se oporavlja, ali nije mogao da igra u 37. kolu Primere. Ipak, njegov izostanak se nije odrazio na efikasnost ekipe. Real Madrid deklasirao je Seltu i posljednjem meču subotnjeg programa - 6:0 (3:0).

Geret Bejl je postigao dva gola, a po jednom su se upisali Isko, Hakimi i Toni Kros. Peti pogodak Madriđana je autogol, koji se stavlja na dušu Gomeza.

Nemanja Radonja proveo je na terenu u dresu ekipe iz Viga posljednjih 20 minuta.

Derbi Andaluzije i Sevilje završen je bez pobjednika.

Betis i Sevilja odigrali su 2:2 i opravdali očekivanja, kao i plasman na tabeli. Zeleno-bijeli su obezbijedili još ranije plasman u Ligu Evrope, a njihov najveći rival strepiće do posljednjeg kola, jer Hetafe ima tri boda manje i bolju gol razliku.

Sevilja u posljednjem kolu dočekuje Alaves, dok Hetafe, koji je na svom terenu protiv Atletiko Madrida propustio priliku da pretekne konkurenta, gostuje Malagi.

Betis 1:0

"Jorgandžije" su pobijedile golom Kokea u osmom minutu i tako vjerovatno osigurale drugo mjesto, ispred Reala.

Betis je bolje ušao u derbi, a Barata je zatresao mrežu gostuju već u petom minutu, što je izazvalo erupciju oduševljenja na stadionu Benito Viljamarin.

Međutim, Sevilja je s dva gola bila blizu preokreta. Izjednačio je Ben Jeder poslije smušene reakcije odbrane Betisa u 57. minutu, a u 79. Simon Kjer je postigao gol za vođstvo tima Joakina Kaparoša.

Betis Sevilja

Ipak, samo dva minuta kasnije rezervista Loren Moron je postavio konačan rezultat.