Nikolić, Tadić, Prijović: Srpsko veče u Evropi!

Velike pobede i odlične igre predstavnika našeg fudbala u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Šampion Srbije, Crvena zvezda, rutinski je izborila plasman u 3. kolo, a razlog za zadovoljstvo imali su i drugi, pojedinačni predstavnici naše zemlje i našeg fudbala.

Počev od uspeha BATE Borisova, koji je u Finskoj ono što prošle nedelje nije uspeo na svom terenu, što je iznenadilo mnoge. Tako je posle 0:0 u Borisovu, u Helsinkiju rezultat bio očekivanih:

HJK - BATE Borisov 1:2 (1:2)

Autogolom brazilskog veterana Rafinje (36) i pogotkom veziste Igora Staševiča, Belorusi su od 21. do 24. rešili (dvo)meč i zakazali utakmice 3. kola protiv Karabaga, koji je mirno eliminisao Kukeši (3:0).

Sa druge strane, Helsinki je brzo odgovorio golom rođenog Avganistanca Moštanga Jahbubija u 28. minutu, ali više od toga nije uspeo. Mesto u sledećoj rundi očekivano je pripalo timu crnogorskog internacionalca Mirka Ivanića i srpskog defanzivca Aleksandra Filipovića, koji će u nastavku kvalifikacija pokušati da uvedu BATE i šesti put u grupnu fazu Lige šampiona.

Kasnije tokom večeri, plasman je izborila i Astana, remijem bez golova u Danskoj protiv Mitjilanda, u utakmici u kojoj je Nenad Erić branio gol gostiju, a srpski reprezentativac Antonio Rukavina bio kraj desne aut linije kazahstanskog prvaka.

Nekoliko sati kasnije, u prvom planu bili su srpski internacionalci!

Marko Nikolić, Marko i Stefan Šćepović su sa MOL Vidijem izbacili Ludogorec i tako napravili veliko iznenađenje. Aleksandar Prijović je dao gol za PAOK protiv Bazela i u Švajcarskoj, a Dušan Tadić je u Austriji postigao prvi pogodak u dresu Ajaksa.