Bordo dame dijele petice, na bod od Lige šampiona!

Nova ubjedljiva pobjeda fudbalerki SFK 2000 iz Sarajeva, koje su na čelu tabele sa maksimalnih šest bodova nakon drugog kola u kvalifikacionoj grupi 8 Lige šampiona. U posljednjem kolu dovoljan i remi za plasman u šesnaestinu finala.

Fudbalerke SFK 2000 stigle su na bod od plasmana u šesnaestinu finala Lige šampiona.

U drugom kolu kvalifikacione grupe 8, čiji mečevi se igraju u Sarajevu i Zenici, u Trening centru fudbalskog saveza BiH "bordo" dame porazile su moldavsku Agaristu 5:0 (4:0), te se tako približile na korak od naredne runde.

Nakon što su u prvom kolu deklasirale starog poznanika, Vlazniju iz Albanije (5:0), izabranice Samire Hurem i u drugom meču bile su raspucane, te identičnim rezultatom ispratile gošće, kojim nisu dozvolile ni gram nade u ovom susretu.

Sve je bilo gotovo već u prvih 45 minuta, tokom kojih se mreža Moldavki tresla čak četiri puta.

Merjema Medić i Jasna Đoković postigle su po dva pogotka i najavile siguran trijumf.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, u strijelce se upisala i Tamara Bojat. Očekivalo se da bi Moldavke mogle pretrpjeti pravu katastrofu, ali šampionke BiH zaustavile su se na "samo" pet golova.

Ipak, dovoljno za više nego siguran trijumf.

Sarajke su jedina ekipa sa maksimalnim učinkom u grupi 8, tako da će u posljednjem meču protiv estonskog Parnua (13. avgust, 17 časova) biti dovoljan i remi da se osigura prva pozicija i izbori put među 32 najbolje ekipe Evrope.

U šesnaestinu finala će i dvije najbolje drugoplasirane ekipe iz deset kvalifikacionih grupa, tako da ni u slučaju poraza, "bordo" tim neće biti eliminisan, nego će čekati ishode utakmica u preostalim grupama.