Rajo primio DEVET golova, pa obradovao publiku

Poslije teškog početka sezone i ubjedljivih poraza kod kuće, Valjekano osvojio i prvi bod pred svojim navijačima.

Rajo Valjekano katastrofalno je počeo sezonu na svom stadionu "Valjekas". Izgubio je protiv Sevilje na "otvaranju" sezone 1:4, pa je na svom terenu poražen i protiv Alavesa 1:5.

Na mjestu gde je navijačima priredio tako teške mečeve, ekipa iz predgrađa Madrida konačno je osvojila prvi bod i donekle popravila gorak ukus u ustima svojih navijača:

RAJO - ESPANJOL 2:2 (1:2)

Hicem Raula De Tomasa sa 20 metara domaćin je poveo u 6. minutu, ali je gost iz Barselone do poluvremena preokrenuo, udarcima Borhe Iglesijasa iz "odbitka" u 19. minutu i iskusnog Estebana Graneda sa granice peterca u nadoknadi vremena.

Ipak, konačnih 2:2 je postavio nekadašnji Čelsijev đak Gael Kakuta, udarcem iz penala na početku nastavka.

Rajo je tako osvojio bod kojim se pomakao sa dna tabele, dok je Espanjol propustio šansu da se trijumfom bar nakratko izjednači sa Barselonom i Realom.

Ovom utakmicom je počelo sedmo kolo, koje će definitivno obilježiti "Derbi Madrilenjo", Real - Atletiko, zakazan za subotu u 20.45 časova.