Mesi spasilac Barse sa klupe!

Katalonci iz tri prvenstvene utakmice, odigrane za osam dana, izvukli samo dva boda.

I najboljima je nekada potreban predah, ali Barselona evidentno nije toliko jaka da može bez Lionela Mesija!

Trener Ernesto Valverde pokušao je da odmori Argentinca (i Serhija Busketsa) za predstojeće gostovanje Totenhemu, što je Atletik Bilbao iskoristio da na poluvreme ode sa minimalnim vođstvom.

Oskar de Markos ušunjao se sve do peterca i lagano sproveo u mrežu centaršut sa levog krila - 0:1.

Uvidevši da je đavo odneo šalu, Valverde je u 55. minutu ubacio Mesija, koji je orkestrirao brojne opasne napade Katalonaca, jednom i sam bio blizu gola (pogodio je stativu), da bi šest minuta pre kraja konačno asistirao Muniru El Hadadiju za konačnih Barselona - Atletik Bilbao 1:1!

Mesijev udarac iskosa odbranio je Unai Simon, ali se najbolji igrač Barselone ponovo domogao lopte i uposlio saigrača kome je ostalo samo da podmetne nogu.

Barsa je nakon stopostotnog učinka u prva četiri kola osvojila samo dva boda iz poslednja tri meča. Prošle subote na "Nou Kampu" je uz igrača manje remizirala sa Đironom (2:2), a zatim posle preokreta izgubila od Leganesa u predgrađu Madrida (2:1).

Real pre tri dana nije iskoristio priliku da zasedne na vrh, pošto je doživeo katastrofu u Sevilji. Ostaje da se vidi mogu li "kraljevići" da se isprave, mada im je protivnik u subotu uveče sve samo ne lak...