Maler(o) nije za Uesku, Alaves ne ide u vrh!

U prvoj utakmici nedeljnog programa 7. kola Primere, Ueska i Đirona podelili bodove.

Maler(o) nije za Uesku, Alaves ne ide u vrh! Izvor: MONDO portal / Marko Čavić

Nedeljni matine u Španiji su odigrali Ueska i Đirona.

Utakmica 7. kola Primere završena je bez pobednika, ali je bilo golova. Meč su obeležila dva penala. Iz prvog, koji je dosuđen za goste, pogodio je Urugvajac Kristijan Stuani u 37. minutu.

Drugi penal realizovao je Gonzalo Malero i tako Ueski obezbedio peti bod od početka sezone. Đirona je na devetom mestu sa devet bodova.

U večernjem terminu Alaves je imao šansu da iskoristi to što ni Barsa ni Real nisu pobedili i da se pobedom izjednači sa njima na vrhu, ali nije uspeo. Izgubio je u gostima Levanteu, gde je poveo pogotkom Rubena Sodrina u 5. minutu, ali su Hason i Tonjo preokrenuli rezultat već do 36. minuta, za konačnih 2:1.