Džekin het-trik (VIDEO)

Pogocima Edina Džeke u trećem, 40. i 92. minutu, kao i golovima Čengiza Undera i Džastina Klajverta, Roma je na "Olimpiku" deklasirala Viktoriju Plzenj u Ligi šampiona - 5:0 (2:0).

Kapiten Bosne i Hercegovine bio je trostruki strijelac za "vučicu" u drugom kolu elitnog evropskog takmičenja.

POVEZANE VIJESTI

Džeko je na samom početku i kraju prvog dijela pogodio mrežu češkog šampiona za sigurno vođstvo rimskog kluba.

U trećem minutu je dobio loptu po lijevoj strani od srpskog kapitena Aleksandra Kolarova i pogodio suprotan ugao, dok je kod drugog pogotka poslao loptu pod prečku poslije asistencije Turčina Čengiza Undera.

Pogledajte...

Het-trik je kompletirao sjajnim udarcem glavom u drugom minutu sudijske nadoknade, nakon centaršuta iz kornera Alesandra Florencija, a prethodno su se u strijelce upisali Turčin Čengiz Under i Holanđanin Džastin Klajvert.

Inače, ovo je bio čak osmi gol kapitena "zmajeva" u posljednjih sedam susreta u elitnom takmičenju Evrope, a drugi het-trik protiv Viktorije s obzirom da je prije dvije godine u Ligi Evrope takođe tri puta pogodio mrežu kluba iz Češke.