Đuričić bez boda u Napulju

Mladi Alžirac Adam Ounas i njegov "rezervista" Lorenco Insinje donijeli pobjedu Napolija nad Sasuolom (2:0) za učvršćivanje na drugoj poziciji na tabeli Serije A.

Minimalac protiv Liverpula u Ligi šampiona, a gol više protiv Sasuola u osmom kolu italijanskog prvenstva iako je moglo i moralo biti daleko više po šansama viđenim u subotu uveče na stadionu "San Paolo" u Napulju.

NAPOLI - SASUOLO 2:0 (1:0)

Za razliku od prošlogodišnjeg šefa struke Mauricija Sarija, koji se preselio u engleski Čelsi, novi trener Karlo Anćeloti stalno mijenja početni sastav Napolitanaca, kroz koji je dosad "prodefilovao" čak 21 fudbaler.

Protiv Sasuola je u početnih 11 uvrstio dvadesetjednogodišnjeg Alžirca Adama Ounasa, koji mu se odužio majstorskim pogotkom već u trećem minutu. Pogriješio je Milanov igrač na pozajmici u Sasuolu, Manuel Lokateli, a Alžirac je prebacio loptu na lijevu nogu i uhvatio volej pod prečku - 1:0.

Do odlaska na odmor se mreža Andree Konsiljija više nije zatresla iako se golman Sasuola vjerovatno osjećao kao da je na "streljani". Pucalo je i "sijevalo" ispred njegovog gola, ali Dris Mertens i Pjotr Zjelinski nisu uspjeli da ga nadmudre.

U nastavku se "probudio" i gostujući tim, pa je srpski internacionalac Filip Đuričić imao nekoliko dobrih akcija i prilika za izjednačenje, ali je kolumbijski golman David Ospina pravovremeno intervenisao.

Anćeloti je u međuvremenu izveo svog "džokera" iz Alžira, a u igru vratio "standardnog" ljubimca navijača Napolija Lorenca Insinjea, koji je u sudijskoj nadoknadi srušio Liverpul, s namjerom da eventualno riješi pitanje pobjednika...

A to je omalenom Napolitancu pošlo za nogom u 72. minutu i to na majstorski način. Primio je loptu na ivici kaznenog prostora i pogodio mjesto gdje se spajaju prečka i stativa - 2:0.

Razočaran zbog evidentnog poraza, trećeg u aktuelnoj sezoni, defanzivac Sasuola Rožerio je u 89. minutu dobio direktan crveni karton zbog preoštrog starta.

Reprezentativac Srbije Nikola Maksimović novu pobjedu svog Napolija je posmatrao sa klupe za rezervne igrače.