Igokea slavila u Zagrebu, Adamović junak!

Filip Adamović sa dva polaganja riješio novu dramu Igokee i donio Aleksandrovčanima pobjedu protiv Cibone

Košarkaši Cibone i Igokee zatvorili su drugo kolo na Jadranu.

Uzbudljiv i do samog kraja dramatičan meč u Domu Dražena Petrovića dobila je Igokea 86:84 za prvu pobjedu u novoj sezoni ABA lige.

Junak "igosa" bio je Filip Adamović koji je riješio utakmicu sa dva polaganja u posljenjem minutu utakmice.

Poslije prvog Marić je uspio da izjednači, ali poslije Adamovićevog polaganja sedam sekundi prije kraja Cibona nije imal više nijedan tajm aut i morala je da improvizuje, a šut za pobjedu promašio je Marić.

Cibona je tako prokockala dvocifrenu prednost koju je imala sredinom treće četvrtine, bilo j 70:60 poslije lijepog zakucavanja novog Amerikanca u redovima Cibone Džondrea Džefersona.

Imali su domaći i napad da povećaju prednost, međutim, upravo je Džeferson napravio faul u napadu, a Igokea je uzvratila serijom 7:0 i vratila meč u egal,

Ekipa Ivana Velića držala je prednost sve do 80:79, kada je Gevin iskoristio jedno slobodno bacanje za izjednačenje.

Uslijedila je penal završnica, da bi Adamović u odlučujućim trenucima sa dva odlična prodora riješio pitanje pobjednika.

Najefikasniji u pobjedi Igokee bio je Zubčić za 24 poena, Lešić je upisao dabl-dabl sa 19 poena i 13 skokova, Radivojević je postigao 13, a Adamović 10 poena.

Kod Cibone Bilinovac je postigao 17, Džeferson 15 poena, a Reli-Ros, Rozić i Ljubičić ubacili su po 12 poena.

TOK MEČA

IGOKEA JE STIGLA DO PRVE POBJEDE!

84:86 Adamović je položio za vođstvo Igokee, a Marić nije uspio da trojkom donese Ciboni pobjedu na isteku vremena

84:84 Marić je ubacio dva poena nešto manje od deset sekundi prije kraja

84:82 Odličan prodor i polaganje Adamovića za vođstvo Igokee. Cibona ima tajm-aut

77:75 Reli-Ros je promašio trojku, ali na drugoj strani pogađa Lorbek

77:72 Igokea je poslije nesportskog faula Novačića prišla na samo dva poena zaostatka ali Reli-Ros je pogodio za tri

72:69 Zubčić "iz odbojke" smanjuje

Počela je četvrta četvrtina

72:67 Cibona na odmor odlazi sa pet poena prednost, nakon što Igokea nije uspjela da realizuje zadnji napad u trećoj četvrtini

70:66 odlična reakcija Igokee koja je serijom 6:0 natjerala Velića na tajm-aut

70:60 Zakucavanje Džefersona za dvocifrenu prednost domaćih!

65:59 Radivojević pogađa trojku poslije ofanzivnog skoka Igokee

65:56 Dvije brze kontre Cibone i Trajković je primoran da traži tajm-aut

61:56 Rozić je izborio bacanja, ali se povrijedio i morao je da izađe van terena. Kraj utakmice za njega.

58:56 Bilinovac trojkom vraća CIbonu u vođstvo

52:53 Propustila je Igokea priliku da ode na pet poena prednosti

Počela je treća četvrtina

50:49 Radivojević je ubacio loptu u koš poslije promašaja Gevina. Kraj druge četvrtine

Trajković je pozvao tajm-aut pred posljednji napad, Igokea ima samo sedam sekundi

50:47 Bilinovac pogađa uz prekršaj za dodatno slobodno bacanje koje je iskoristio

47:47 Završnica prvog poluvremena protiče u egalu

45:43 Trajković zove tajm aut poslije poena Rozića iz kontre

41:41 Markota vraća egal

38:41 Lijepa košarka u Zagrebu, prvo zakucavanje Džefersona, pa potom i Zubčića na drugoj strani

36:37 Igokea je bila na "plus četiri", ali Rozić smanjuje novom trojkom

33:33 Sada problemi u defanzivnom skoku za Igokeu, a Rozić trojkom vraća egal

30:33 Novačić vraća trojku

27:33 Zubčić pogađa novu trojku, njegovih 14 poena do sada

25:30 Lijepa kontra i zakucavanje Lešića

25:28 Promašio je Lešić šut za tri,a ali su košarkaši Igokee još jednom dobri u ofanzivnom skoku i poslije poena Zubčića trener domaćih Ivan Velić pozvao je tajm-aut

23:26 Pet vezanih poena Lešića, prvo je iskoristio asistenciju Radivojevića, a potom odlično pokupio otpadak i još izborio dodatno slobodno bacanje

23:21 Uljarević nije pogodio na startu drugog perioda, lopta je za Igokeu

Kraj prve četvrtine

23:21 Reli-Ros pogodio je za dva, a na drugoj strani Igokea nije iskoristila napad u posljednjih 15 sekundi prve četvrtine

21:21 Zubčić je pogodio jedno i promašio drugo slobodno bacanje trideset sekundi prije kraja prve četvrtine

19:19 Marić pogađa trojku za Cibonu i izjednačenje

16:17 Iskoristio je Zubčić dodatno slobodno bacanje

16:14 Lijepo zakucavanje Bilinovca

14:12 u ekipi Cibone razigrao se Ljubičić, bivši igrač „igosa“

7:9 Imala je Cibona tri poena prednosti, ali Rikić pogađa za dva, a potom i Gevin za tri za prvo vođstvo Igokee

5:4 Poslije poena Džefersona pogađali su Tikić i Lešić na drugoj strani

3:0 Duel je otvorio Bbilinovac trojkom