KUP RS: Četvrtoligaš u četvrtfinalu, Borac siguran

Poznati su svi četvrtfinalisti Kupa Republike Srpske u fudbalu.

KUP RS: Rezultati osmine finala Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević
Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Branilac trofeja tri puta uzastopno Radnik iz Bijeljine zaustavio je u malom semberskom derbiju "zahuktalu" Slogu u Gornjem Crnjelovu (2:2) tek poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca i izborio plasman u četvrtfinale.

Na kraju bilo je 6:7 za bijeljinski tim.

Izabranici Mladena Žižovića su najprije propustili da realizuju penal u 24. minutu kada je Velibor Đurić šutirao pored stative, da bi potom deset minuta kasnije Danijal Brković pogodio mrežu domaćina za vođstvo.

U nastavku su uporni domaćini izjednačili preko Davora Arnautovića u 58. minutu, da bi desetak minuta kasnije gosti iz Bijeljine drugim pogotkom Brkovića stigli do nove prednosti.

Ipak, sedam minuta prije kraja, Sloga je ponovo poravnala lijepim udarcem "rezerviste" Strahinje Macanovića..

S obzirom da do kraja nije bilo pogodaka, izvođeni su penali u kojem su gosti iz Bijeljine bili sretniji i spretniji.

Poslije prijateljskog razlaza sa Branislavom Krunićem, Krupa je pod vođstvom Petra Kurćubića zabilježila ubjedljivu pobjedu nad Rudarom u Prijedoru (0:4) i osigurala plasman među osam najboljih ekipa u najmasovnijem takmičenju.

Trostruki strijelac bio je Almir Aganspahić, a jednom se u listu strijelaca upisao Jovo Lukić. Siguran trijumf gostiju zasjenila povreda Andreja Modića, koji je kolima hitne pomoći odvezen u bolnicu u Prijedoru, ali na sreću u pitanju je bila samo lakša povreda nosa.

Banjalučki Borac je takođe protutnjao kroz Šekoviće i već u prvih 45 minuta ovjerio prolaz u narednu rundu (1:4), gdje su se još plasirali i Glasinac, prnjavorski Ljubić i Jedinstvo.

Crveno-plavi su bili u minusu od 14. minuta kad je domaćina u vođstvo doveo Branislav Filipić, da bi do odlaska na odmor, Banjalučani preokrenuli pogocima Miloša Čudića u 37 i Nikole Mojovića u 40. i 45. minutu i praktično riješili pitanje prolaska u narednu fazu. Drugo polvrijeme za izabranike Darka Vojvodića bilo je samo odrađivanje posla, a uspjeli su da postignu i četvrti gol preko Demira Jakupovića u 58. minutu.

Za iznanađenje ove faze takmičenja pobrinuo se četvrtoligaš Škugrić 1964, koji je u najefikasnijem dvoboju "petardom" eliminisao prvoligaša iz Janje, ekipu Podrinja (5:4). Najzaslužniji za senzacionalan uspjeh domaćina koji se takmiče u Područnoj ligi RS bio je dvostruki strijelac Drago Milošević.