Pionir pozdravio Trinkijerijev Partizan i pobedu!

Crno-beli ostvarili drugi evropski trijumf, u prvoj utakmici kod kuće pod vođstvom novog trenera.

Pionir pozdravio Trinkijerijev Partizan i pobedu! Izvor: MN PRESS

I drugi Partizanov korak pod vođstvom Andree Trinkijerija bio je uspešan!

Crno-beli su savladali direktnog rivala u borbi za plasman u Top 16 fazu Evrokupa, u prvom meču u klupskoj istoriji koji su kod kuće odigrali sa inostranim trenerom:

Partizan (2-4) - Trento (1-5) 76:71 (22:7, 14:25, 20:17, 20:22)

Trinkijeri je u dvorani "Aleksandar Nikolić" dočekan italijanskom revolucionarnom pesmom "Bella Ciao", a ispraćen aplauzima. Između ta dva pozdrava publike, njegov tim odigrao je borben meč, prožet usponima i padovima oba tima, posle kojeg srpski predstavnik ima pobedu više od večerašnjeg konkurenta.

Domaći crno-beli počeli su furiozno (16:3, 22:7) i nisu ispuštali prednost kroz čitav meč, boreći se sa "žilavim" rivalom.

Kada je bilo važno, Rade Zagorac je bio lider (12 poena) i neretko sa pozicije "četiri" odbijao ofanzive Italijana, Bandža Si (7 p) je odigrao napadački najraznovrsniji meč sezone, a u momentima odluke su se istakli konkretni Džok Lendejl (18 p) i u završnici mirni Vanja Marinković (10 p).

Sa druge strane, najbolji igrač gostiju bio je Nikola Jovanović, pozajmljeni centar Zvezde, koji je sa 20 poena nosio goste sve do kraja treće deonice, kada je isključen, jer je udario laktom Stefana Jankovića u borbi za skok. Njegov izlazak iz igre, pri rezultatu 47:44, učinio je da domaći krenu u veliki nalet, ali se ispostavilo da ni "plus 15" (64:49) u 33. minutu nije bilo dovoljno da utakmica bude "zatvorena".

Portugalac Betinjo pogodio je tri trojke u završnici, primakao Trento na posed zaostatka (70:67) i dva minuta pre kraja primorao Partizan da brani trijumf.

Lendejl je potom zakucao (72:67), Flakadori iskoristio dva penala (72:69), a borbeni Amar Gegić je 23,6 sekunde pre isteka vremena "prelomio" utakmicu ofanzivnim skokom. Lendejl je u tom trenutku promašio drugi "vezani" penal, ali je lopta zahvaljujući Gegiću došla do Marinkovića, koji je sa "crte" potvrdio trijumf srpskog predstavnika.

U preostalom vremenu Partizan je pokušao da nadoknadi razliku kojom je izgubio u Italiji ("minus 9"), ali je Zagorčev pokušaj uz zvuk sirene bio pretežak. Lopta se odbila o obruč, sirena je označila trijumf domaćina i zaokružila uspešan "domaći" debi Trinkijerija pred Grobarima.

Naredni meč, na istom mestu, crno-beli će odigrati u subotu, protiv Cibone.

PARTIZAN: Pejdž 16 (6 as, 6 izg), Si 7, Marinković 10 (4 as), Gegić 4, Pecarski, Gavrilović, Braun, Zagorac 12, Janković 4 (6 sk), Lendejl 18 (5 sk), Gagić, Nikolić 5.

TRENTO: Marbl 10, Radičević 5, Paskolo 6, Mian 2, Foraj 7, Flakadori 9, Gomes 9, Hog 2, Lehtaler 1, Jovanović 20 (6 sk)

Iz minuta u minut:

- kraj utakmice, Partizan - Trento 76:71 (22:7, 14:25, 20:17, 20:22) -

40' Zagorac je pokušao teškim šutem iz ćoška i nije pogodio. Kraj utakmice.

40' 76:71 Zagorac faulira Flakadorija, a Trinkijeri aplauzom bodri lidera svog tima. Još 4,5 sekundi do kraja. Tajm-aut za Partizan.

40' 76:69 Marbl promašuje trojku, a Marinković opet iznuđuje prekršaj, osam sekundi pre kraja. Partizan će sada razmišljati i o razlici, jer je u Italiji izgubio devet poena. Tajm-aut Trento.

40' 75:69 Marinković koristi oba penala!

40' 73:69 Lendejl biva fauliran u reketu, 23,6 sekunde pre kraja. Australijanac promašuje oba bacanja, ali Gegić hvata loptu! Marinković je sada fauliran, 18,3 sekunde pre kraja.

40' 72:69 Marinković promašuje trojku, pa faulira Flakadorija, 44 sekunde pre kraja.

39' 72:67 Marinković riskantno dodaje do Zagorca, a on asistira Lendejlu za zakucavanje!

38' 70:67 Betinjo trećom trojkom u završnici vraća razliku na posed, a Nikolić gubi loptu u ranoj fazi napada. Marbl je potom šutirao trojku za izjednačenje i promašio ceo obruč.

38' 68:64 Trento ne odustaje dok se bliži kraj. Foraj je u uzastopnim napadima poentirao uz Sijeve prekršaje.

37' 68:59 Pejdž baca visok "alej-up" za Sija, a on sa visine ukucava loptu kroz obruč.

36' 66:59 Lendejl zakucava, a Janković atraktivnom blokadom čuva Partizanov koš.

35' 64:59 Treća u nizu trojka gostiju (Betinjo), za ekspresni povratak na "minus 5".

35' 64:56 I Betinjo pogađa trojku posle ofanzivnog skoka, da smanji razliku na jednocifreni minus gostiju. Trinkijeri reaguje izmenom - Marinković umesto Zagorca.

34' 64:53 Nikolić gubi kontrolu u organizaciji napada, gubi loptu, a Marbl to kažnjava trojkom. Trinkijeri traži tajm-aut.

33' 64:49 Si pogađa i trojku, da raspali atmosferu u dvorani. Crno-beli

32' 60:49 Odlična sekvenca Džoka Lendejla! Asistirao je Siju, pa je pogodio uz faul. Gosti traže tajm-aut.

- kraj treće četvrtine, 56:49 -

30' 56:47 Zagorac opet stupa u prvi plan kad je važno! Utrčao je pod koš i pogodio, a zatim je ubacio i trojku.

28' 51:46 Prekršaji, prekidi, izmene... Malo je košarke u ovim trenucima, posle važnog pogotka Alija Nikolića.

26' Jovanović je definitivno napustio teren, jer je isključen. Veliki udarac za goste, jer su ostali bez svog najboljeg igrača, koji je do ovog momenta ubacio 20 poena. Podsetimo da su Janković i Jovanović bili cimeri i pre zajedničkog boravka u Zvezdi.

26' Duel i varnice između Jankovića i Jovanovića, prošlosezonskih saigrača iz Zvezde. Jovanović je laktom pod košem udario Jankovića, a on mu nije oprostio, već je krenuo ka njemu da se obračuna. Sudije su pogledale snimak i isključile centra Trenta.

27' 47:44 Zagorac opet utčrava u reket sa pozicije "četiri" i pogađa kada je važno.

26' 45:44 Jovanović (19 poena) i dalje predvodi napade Trenta. Posle još jednog pogotka, Lendejl ga je faulom poslao na liniju penala. Pre toga, tajm-aut.

25' 45:40 Lendejl blokira Radičevića, a Gegić ugurava pod faulom loptu u obruč! Snažno je krenuo na zakucavanje protiv Betinja.

24' 43:40 Jovanović u duelu sa Lendejlom postiže svoj 16. poen i prvi put od početka dovodi Trento na posed zaostatka.

22' 43:34 Dobra igra domaćih u tranziciji i još jedan koš Lendejla, na koji Trento reaguju tajm-autom.

- poluvreme, 36:32 -

Strelci:

PARTIZAN: Pejdž 11, Marinković 6, Gegić 2, Zagorac 5, Janković 2, Lendejl 7, Nikolić 3.

TRENTO: Radičević 3, Paskolo 6, Mijan 2, Foraj 2, Flakadori 5, Jovanović 14.

20' 36:29 Na kraju loše napadačke četvrtine domaćih, Lendejl snažno zakucava! Tajm-aut za Trento.

18' 34:28 Flakadori utrčava u reket, naskače i posle dugo vremena vraća razliku na "minus 4" (32:28), na šta Zagorac reaguje još jednim važnim košem. Gagić izlazi iz igre zbog četiri lične greške.

16' 30:24 Važni Nikolićevi poeni iz ige (30:22), dok je Jovanović na drugoj strani uhvatio ritam i postigao devet poena.

15' 26:20 Radičević pokreće goste u ovim trenucima. Rezultat u drugom kvartalu je 13:4 za italijanski tim. Tajm-aut.

13' 23:15 Jovanović poentira pored Lendejla, da nastavi seriju gostiju (8:0). Partizanov centar potom utrčava u reket i iznuđuje jak faul. Sudije pregledaju snimak i kažu da nije bio nesportski.

12' 22:13 Paskolo prihvata loptu koju je Si izbio i položio je kroz obruč, za seriju gostiju na startu drugog kvartala.

- kraj prve četvrtine, 22:7 - Partizan je već u prvih deset minuta stekao veliku prednost u skoku (16:5).

9' 22:7 Trento je reagovao (19:7), Trinkijeri je tražio tajm-aut, a Zagorac je odmah potom ubacio svoju prvu trojku.

6' 16:3 Prve poene gostiju iz igre postiže Davide Paskolo, a Markus Pejdž odgovara svojom drugom trojkom! Marinković je potom utrčao u reket i pogodio "na drugi obruč". Odličan početak srpskog tima.

5' 11:1 Marinković gradi sebi poziciju u reketu i svojim prvim pogotkom postavlja razliku na brzih "plus 10" (11:1). Potom i sjajnom blokadom sprečava lake poene!

4' 6:1 Lendejl snažno zakucava, a Jovanović koristi jedno slobodno bacanje, da "upiše" goste.

2' 2:0 Stefan Janković "otvara" utakmicu pogotkom. "Tvrd" start meča, bar u prvih nekoliko minuta. U ovom trenutku, na terenu su u dresu gostiju i bivši igrači Zvezde, nekadašnji Partizanovi đaci - Radičević i Jovanović.

Startna petorka Partizana: Pejdž, Gegić, Marinković, Janković, Lendejl. Za mesto na terenu večeras ne konkurišu Veličković i Aranitović.

20.00 - Pogledajte ambijent u "Pioniru" pred početak utakmice.

19.50 - Andrea Trinkijeri dočekan je italijanskom revolucionarnom pesmom "O bella ciao", u izvođenju grupe KUD Idioti.

19.40 - Pola sata uoči starta, na terenu su članovi timova i stručnih štabova. Vlado Šćepanović, Partizanova legenda i novi član stručnog štaba, dočekan je aplauzom. U gostujućoj ekipi definitivno nije Aron Kraft

Izvor: MONDO/I.Bogunović

19.25 - Pred početak utakmice, neki u kafiću "Pionira" prate i utakmicu Zvezda - Liverpul.

Izvor: MONDO

19.10 - Košarkaši, stručni štab i članovi uprave KK Partizan nosiće "Natalijinu ramondu" na večerašnjoj utakmici Evrokupa protiv Trenta i na taj način obeležiti Dan primirja u Prvom svetskom ratu.

NAJAVA:

Crno-beli su na debiju Andree Trinkijerija savladali Mega Bemax u Sremskoj Mitrovici, a sada je red da italijanski stručnjak oseti kako je kada na svojoj strani ima 6.000 bučnih navijača, u jednoj od kultnih evropskih dvorana.

Da bi ostali u trci za četvrtu poziciju i plasman u Top 16, njegovi učenici moraju da pobede Trento, koji ove jeseni nije uspeo da pobedi nikoga - osim Partizana!

Dvostruki uzastopni vicešampion Italije ima skor 0-5 u domaćem prvenstvu, a nakon 82:73 protiv crno-belih u 1. kolu C grupe Evrokupa, redom je gubio od Asvela, Zenita, Turk Telekoma i Valensije.

Crno-beli su trijumfom protiv Zenita došli do 50 odsto uspešnosti (1-1), ali onda su glatko poraženi od Valensije i Turk Telekoma u gostima, kao i od Asvela kod kuće.

Zajedničko za ta tri meča je da u timu nije bio Rade Zagorac, koji se ovog puta očekuje u jednoj od glavnih uloga.

Trinkijeri na raspolaganju ima 14 igrača. Protiv Mege se nisu "skidali" Novica Veličković i Aleksandar Aranitović, a videćemo ko će biti prekobrojan u utorak...