Sari "gurnuo" Iguaina u startnih 11, Čelsi "puk'o"

Italijan je rešio da zarati sa "zmijama" u svlačionici, koje su izujedale i Murinja i Kontea. Ne sluti na dobro...

Čuvene "zmije" iz Čelsijeve svlačionice nanele su "smrtonosne" rane i Žozeu Murinju i Antoniju Konteu.

U jeku januarske krize, svestan da startnih 18 utakmica bez poraza u Engleskoj nisu govorile realno o ozbiljnosti posla kog se prihvatio u prvom "izlasku" iz Italije, Mauricio Sari rešio je da zarati sa "otrovnicama" i ukaže da je ovaj sastav ekstremno teško motivisati.

Čak je otišao i korak dalje, ocenom da prvi fudbaler kluba, Eden Azar, nije lider.

Kada je mini-pauza završena, a Premijer liga se vratila na stadione na Ostrvu i male ekrane širom sveta:

Bornmut - Čelsi 4:0 (0:0) na debiju Gonzala Iguaina u Engleskoj, koji je trajao 65. minuta.

Posle 18 utakmica bez poraza, "Saribal" je ove srede uveče zabeležio šesti poraz u narednih 19 mečeva uz onaj 0:0 remi sa Sautemptonom na "Stamford bridžu".

BENITEZ POKLONIO, LIVERPUL ODBIO: NEKA, HVALA!

Kristal Palas je na gostovanju rivalu u borbi za opstanak, Stautemptonu, poveo u 41. minutu golom usnulog Vilfreda Zahe, koji se nije upisao u strelce od 15. septembra. Domaćin je, ipak, izbegao poraz na "Merizu" zahvaljujući Džejms Vard-Prauzu, koji je izjednačio u 77. minutu i ostavio rivale poravnate pri dnu tabele - 1:1 (0:1). Srpski fudbaler Luka Milivojević odigrao je ceo meč sa kapitenskom trakom na ruci i zaradio žuti karton u prvom poluvremenu.

Bornmut je na svom terenu u sjajnom drugom poluvremenu deklasirao "plavce" i zabeležio tek treću pobedu u poslednjih 15 utakmica, odnosno od 30. oktobra. Domaćin je poveo golom Džošue Kinga u 47. minutu, da bi sjajni Dejvid Bruks posle asistencije zabeležio i pogodak u 63. minutu za 2:0.

Sari je tada počeo sa "tumbanjem" postave, Iguaina je zamenio Olivije Žiru, Ruben Loftus-Čik je ponovo zamenio Matea Kovačića (koji nije završio nijednu utakmicu u kojoj se našao među starterima), ali nije vredelo. Momci Edija Hauva su izgledali kao tim kojem se igra fudbal, za razliku od grupe fudbalera na drugoj strani terena.

King je drugim golom u 75. obezbedio "trešnjicama" pobedu, a konačan rezultat u poslednjim sekundama meča postavio je Čarli Denijels.

Ovo 24. kolo Premijer lige počelo je "last minute" begom Mančester junajteda od poraza na "Old Trafordu", iako je do 87. minuta i sumnjivog penala bilo 0:2, odnosno poraza šampiona, Mančester sitija u utakmici u kojoj je Serhio Aguero doveo ekipu u vođstvo u 24. sekundi.

Čelsi: Kepa - Aspilikueta, Ridiger, Luiz, Emerson - Kante, Žorginjo, Kovačić (od 77. Loftus-Čik) - Pedro (od 61. Vilijan), Iguain (od 65. Žiru), Azar.