Bravo Alfrede, tako se razbija maler!

"Het trik" islandskog napadača u trijumfu Augzburga protiv Majnca.

Očajna forma Bavaraca se podudarila i sa "postom" njihove udarne igle.

Naime, Augzburg je danas došao do prva tri boda još od oktobra, a razlog za radovanje je i povratak u formu njihovog najboljeg strijelca - Alfreda Finbogasona.

Islanđanin je prije današnjeg duela posljednji gol postigao početkom novembra prošle godine na gostovanju protiv Hofenhajma, a od tada njegov tim lebdi iznad opasne zone sa samo četiri boda više od Štutgarta.

Ali, bolje dane na snijegom i ledom okovanoj "VVK Areni" fudbaleri Augzburga su nagovijestili protiv Majnca sa za njih velikih - 3:0 (2:0)!

Prva dva gola Islanđanin je postigao sa bijele tačke nakon što su Danijel Brosinski, a potom i Musa Nijakate u šesnaestercu igrali rukom, što nije promaklo sudiji Sorenu Storksu, ali ni njegovim kolegama u VAR sobi.

Finbogason je bio siguran oba puta, a zanimljvo da u svojoj bundesligaškoj karijeri nikada nije bio neprecizan sa bijele tačke. Pogodio je osam puta iz isto toliko pokušaja, uključujući i današnje.

A, utakmicu je van domašaja gostiju stavio u 54. minutu svojim desetim golom ove sezone.

Islanđanin je izmijenio dodavanja sa Janom Moravekom koji ga je sjajno uposlio u šesnaestercu gdje je napadaču Augzburga trebao samo jedan dodir da savlada Gregora Kobela i postavi konačni rezultat.

Zanimljivo, i Bavarci su se priključili bundesligaškom trendu angažovanja engleskih tinejdžera (Džejden Sančo igra za B. Dortmund, Ris Nelson za Hofenhajm, ...) dovođenjem na pozajmicu Risa Oksforda (20) iz Vest Hema koji je danas odigrao posljednja tri minuta susreta.