DFB Pokal: Na Vestfalenu penali i slavlje Verdera

Uzbudljivo u osmini finala Kupa Njemačke. Leverkuzen ispao od Hajdenhajma, Borusija od Verdera. Četvrtfinale izborili Paderborn i Hamburg.

Treći put u nizu produžeci na utakmici Borusije u Kupu Njemačke.

Ali ovaj put bez uspjeha za tim Lucijena Favra.

Nakon što su bili uspješniji od Grojter Firta, potom i od Union Berlina, večeras je nakon 120 minuta igre i boljeg izvođenja jedanaesterca bolji bio Verder iz Bremena.

I to junački!

Nakon produžetaka: DORTMUND - VERDER 3:3 (1:1, 1:1)!

Gosti iz Bremena su šokirali Vestfalen već u 5. minutu kada je Milot Rašica odličnom reakcijom nakon slobodnog udarca Maksa Kruzea promijenio smjer lopte koja je prevarila Erika Ulšlegela, debitanta na golu Borusije.

Od tog trenutka, pa sve do trećeg minuta nadoknade domaćini nisu uputili šut na gol Verdera. Ali, kada su u tome uspjeli došli su do poravnanja. I to sjajnim golom Marka Rojsa.

Aksel Vitsel je iznudio prekršaj na ivici šesnaesterca, a Nijemac je sjajnim udarcem savladao Jirija Pavlenku.

Ipak, kapiten i najbolji igrač Borusije se držao za preponu dok je išao prema svlačionici i nije se našao na terenu u nastavku, pa je njegovo mjesto zauzeo Pako Alkaser.

U drugom dijelu najveća uzbuđenja su viđenja na samom kraju. Gosti su pogotku bili blizu nakon slobodnog udarca Kruzea u 89. minutu. Iako je lopta zakačila živi zid i promijenila smjer, Ulšlagel je krajnjim naporom uspio da prebaci loptu preko prečke.

Već u narednom napadu na okviru gola je ostao pokušaj Tomasa Dilenija nakon centaršuta iz kornera.

Kup Njemačke možete pratiti na kanalima TV Arena sport.

A u produžecima, spektatkl!

Borusija u vođstvo dolazi u 104. minutu golom Kristijana Pulišića, ali Verder je u igri imao "džokera".

Veteran i peterostruki osvajač Kupa Njemačke Klaudio Pizaro (40) je na teren ušao u 91. i svom treneru se na povjerenju zahvalio 17 minuta nakon što se u svom stilu sjajno snašao u petercu i poravnao rezultat.

Tu nije bio kraj. Naprotiv.

Večeras dosta nesigurni Feliks Brih na centru nije svirao očigledno igranje rukom fudbalera Borusije. "Žuto-crni" se nisu mnogo osvrtali na to i u sjajnom kontranapadu koji je krunisao Ašraf Hakimi.

Od četvrtfinala ih je dijelilo samo sedam minuta, ali Verder nije odustajao i za to je nagrađen u 119. minutu.

Martin Harnik je bio najviši na drugoj stativi, a lopta prolazi kroz ruke Ulšlegelu za sjajnih 3:3!

Pošto pobjednika nije bilo, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca u kojima je bio bolji gost iz Bremena. Borusija je bila "osuđena" na eliminaciju nakon što je Pavlenka u prve dvije serije odbranio udarce Alkasera i Maksa Filipa.

U terminu od 18.30 odigrana su dva susreta u kojima su se od "DFB Pokala" oprostila dva bundesligaša. I to od članova popularne "Cvajte".

Hamburg je kod kuće bio bolji do Nirnberga, dok je Hajdenhajm nakon preokreta izbacio Bajer iz Levrekuzena, koji je čini se previše slavio bundesligašku pobjedu protiv minhenskog Bajerna u proteklu subotu.