Sančo rekorder, ali Dortmund je ispustio 3:0!

Sjajni Džejdon Sančo postao je najmlađi igrač sa osam postignutih golova u Bundesligi, ali Borusija i pored tri gola prednosti nije uspjela da slavi. Druga Borusija, iz Menhengladbaha, doživjela težak domaći poraz od Herte.

Fenomenalni Džejdon Sančo, sa 18 godina i 321 danom, upisao se u istoriju Bundeslige kao najmlađi igrač koji je postigao osam prvenstvenih golova.

Ipak, ni sjajna partija mladog Engleza i tri gola prednosti, nisu bili dovoljni Borusiji Dortmund da savlada "žilavi" Hofenhajm, koji je od 0:3 stigao do 3:3 i tako "otkinuo" dva boda lideru njemačkog prvenstva.

Tim Lusijena Favra, koji na ovom meču nije vodio ekipu zbog bolesti, ipak je za bod povećao prednost ispred imenjaka iz Menhengladbaha, koji je neprijatno iznenadio svoje navijače izgubivši ubjedljivo od Herte 0:3 (0:1).

Bajern Minhen će tako imati priliku u derbiju protiv Šalkea (18.30) da se osamostali na drugoj poziciji, ali i smanji zaostatak za prvoplasiranom ekipom.

Na meču u Dortmundu, Borusija je napadala od početka, postigla rani gol preko Sanča, ali je isti poništen zbog ofsajda.

A onda, u 32. minutu, spasa za goste nije bilo. Poslije tečne akcije domaćina, Sančo je iskosa sa desne strane pogodio za 1:0.

Borusija je tako postigla gol i na 19. uzastopnom meču, a veoma raspoloženi Englez bio je najzaslužniji i za drugi pogodak.

Ponovo je odigrao odlično, precizno šutirao, golman gostiju Oliver Bauman uspio je odbraniti, ali je odbio loptu tačno na nogu Mariju Geceu, kojem nije bilo teško da povisi na 2:0 i tako postigne 50. bundesligaški gol u karijeri.

Andrej Kramarić upisao je jubilarni, 100. nastup u Bundesligi.

U trenutku kada je izgledalo da bi Hofenhajm mogao do gola, s obzirom da su gosti preuzeli terensku inicijativu, i treća lopta završila je iza leđa Baumana. I ovom golu prethodila je fantastična akcija domaćih igrača.

Gece i Sančo odigrali su dupli pas, lopta je stigla do Rafaela Gereira, koji pogađa za ubjedljivih 3:0.

Malo ko na "Signal Iduna Parku" u tom trenutku mogao je povjerovati da domaćin neće slaviti na ovom susretu.

Sančo je mogao i do "dopel-paka", ali je u 74. minutu pogodio stativu.

RB Lajpcig i Ajntraht odigrali su meč bez pogodaka. U timu iz Frankfurta Luka Jović i Filip Kostić igrali su svih 90 minuta.

A onda, kada se činilo da je sve gotovo, već u narednom napadu Išak Belfodil uspio je smanjiti na 3:1. Alžirac se sada može pohvaliti činjenicom da je postao prvi rezervista koji je uspio da zatrese mrežu Dortmunda ove sezone.

Situaciju u finišu meča totalno je zakuvao Pavel Kadržabek, kada je 83. minutu pogodio za 3:2, da bi Belfodil novim pogotkom, dva minuta prije kraja, donio veliki remi svojoj ekipi.