Remi Sloge po mjeri Borca

Sloga iz Gornjeg Crnjelova je u Gradišci remizirala sa Kozarom i tako Borcu dala priliku da sa pobjedom protiv Slobode stekne pet bodova prednosti. Do velike pobjede u Banjaluci je došao Željezničar protiv Rudara iz Prijedora.

Rezultatu iz Gradiške najviše se raduju u banjalučkom Borcu!

Kozara je u vođstvo došla u 18. minutu.

Domaćini su organizovali brz kontranapad, lopta je na lijevoj strani došla do Dejana Glišića koji se sručio prema šesnaestercu u kom ga je s leđa oborio Nemanja Matović, a sudija Jovo Karić je pokazao na bijelu tačku.

Siguran izvođač je bio Srboljub Jandrić.

Taj rezultat na semaforu je stajao sve do 61. minuta kada je Dragiša Komarčević u šesnaestercu pronašao Jocu Stokića koji je zatresao mrežu iza leđa Srđana Modića i postavio konačnih:

Kozara - Sloga 1:1 (1:0)!

Tim Dragana Mićića je ovaj meč okončao sa dva igrača manje pošto su isključenja zaradili Vukašin Benović i Igor Krmar, dok su sreće imali i nadoknadi vremena.

Sudija Karić je još jednom pokazao na bijelu tačku nakon što je još jednom u šesnaestercu oboren Glišić.

Kao i u 18. minutu odgovornost je preuzeo Jandrić i pogodio prečku!

Polufinalista Kupa BiH je sa ovim remijem otvorio mogućnost lideru na tabeli, Borcu iz Banjaluke, da večeras na Gradskom stadionu eventualnom pobjedom otvori prednost od pet bodova ispred drugoplasirane Sloge.

Danas su u sklopu 18. kola odigrane još četiri utakmice, a najzanimljivije je bilo u Banjaluci u duelu između Željezničara i Rudara.

Prijedorčani su odlično otvorili meč i već u 7. minutu došli do vođstva preko defanzivca Nedima Ramića.

Ipak, u nastavku preokret Banjalučana u režiji Luke Kulenovića.

"Sedmica" domaćih je metu pronalazila u 25. i 36. da bi konačnih 3:1 postavio Bojan Marković nakon sat vremena igre.

Pored pobjede, Željo razlog za slavlje ima i u tome što je sa ova tri boda prestigao Kozaru na četvrtom mjestu.