Kraj Borčeve bajke, ČSM Bukurešt ide dalje

Rukometaši ČSM Bukurešta savladali Borac 29:23 i izborili plasman u polufinale EHF Čelendž kupa. Crveno-plavi ispraćeni aplauzima punog Borika.

EHF Čelendž kup četvrtfinae revanš RK Borac m:tel - ČSM Bukurešt Izvor: MONDO/Miroslav Blagojević

Banjalučki Borac m:tel ostvario je veliki uspjeh plasmanom u četvrtfinale EHF Čelendž kupa, ali nije uspio da napravi još jedno iznenađenje i plasira se među četiri najbolje ekipe.

Rumunski ČSM Bukurešt je poslije pobjede 25:19 u prvom meču, slavio i u revanšu u subotu uveče u Banjaluci rezultatom 29:23 i plasirao se u polufinale EHF Čelendž kupa.

Rukometaši Borca pokušali su da nadoknade "minus šest" u revanšu uz podršku ispunjene dvorane Borik, ali je iskusniji i kvalitetniji ČSM Bukurešt zasluženo stigao do nove pobjede.

BORAC m:tel - ČSM Bukurešt 29:23 (16:9)

Od početka meča Rumuni su nametnuli svoj ritam i svojim najjačim oružjem, preko Pozera i Sampaja napravio solidnu razliku kojom je nametnuo dodatni pritisak domaćim rukometašima već na početku meča.

ČSM Bukurešt u čijim redovima je u prvom poluvremenu važna karika bio i Faruk Vražalić, održavao je pet razlike, bilo je 11:6, potom i 14:9, da bi u finišu poluvremena iskoristio tehničke greške igrača Borca da se dodatno "odlijepi".

Ljubišić je vezao dvije sjajne odbrane, ali su izgubljene lopte skupo košae Borac. Gosti su to kaznili prvo pogotkom Onijejekvea, a onda i Vražalića iz sedmerca za 16:9 poslije 30 minuta.

Nošeni podrškom svojih navijača koji su ih bodrili tokom čitavog meča, rukometaši Borca uspjeli su da se početkom drugog poluvremena pribiže na "minus četiri" - 17:13, ali ih je malo poremetilo isključenje Daničića.

Ipak, Borac je uspio da smanji na 19:16, zahvaljujući razigranom Đurđeviću i Ćeliću, međutim Rumuni nisu dozvolili da se vrati potpuna neizvjesnost i vrlo brzo ponovo su imali "plus pet".

Njihova duboka odbrana u kojoj su povremeno "iskakali" sa jednim, pa i dvojicom igrača po potrebi predstavljala je probem za rukometaše Borca koji su morali mnogo da trče, ukrštaju i troše se kako bi našli rupu.

Rumuni su ponovo držai pet ili šest golova prednosti, da bi se golovima Maneskua i Oinijejekvea odmakli na "plus osam" i bilo je jasno da Borac ne može do pobjede. Imao je ČSM Bukurešt i devet golova prednosti, ali je Đurđević sa dva gola smanjio na konačnih 29:23.

Uprkos porazu identičnom razlikom kao u Bukureštu, navijači Borca aplauzima su ispratili svoje ljubimce koji su proteklih nekoliko mjeseci vratili Borac na evropsku scenu i dostojno prezentovali naš rukomet.

Faruk Vražalić sa šest golova, Onijejekve sa pet i Pozer sa četiri bili su najefikasniji u pobjedničkoj ekipi.

U ekipi Borca istakao se Vladan Đurđević sa sedam postignutih golova, i to svih sedam u drugom poluvremenu, a Ćelić Daničić i Mijatović postigli su po tri.

TOK UTAKMICE:

23:29 Magaž je skinuo jedan zicer Đurđeviću, ali rukometaš Borca iskoristio je novu kontru

22:29 Đurđević se ubacio kao drugi pivotmen i postigao svoj šesti gol

21:29 Savić pogađa prvi put na ovom meču

20:29 Novi gol Onijejekvea, pet minuta ostalo je do kraja meča

20:28 Vražalić još jednom pogađa iz sedmerca

20:27 Sedmerac za Borac iskoristio je Đurđević

19:27 Golovima Maneskua i Onijejekvea rumunski kub ide na maksimalnih osam golova razlike

Ljubišić uz ovacije napušta teren, mijenja ga Subotić

19:25 Onijejekve postiže lijep pogodak sa krila

19:24 Pokušao je Daničić nekoliko puta da podvali loptu za Buljinu, a kada to nije uspjelo sam je preuzeo odgovornost i pogodio

18:24 Izgubljena lopta Borca, Onijejekve to kažnjava

18:23 Nije prošao pas Ljubišića za kontranapad, Ramba pogađa sa devet metara

18:22 SJAJNA ODBRANA LJUBIŠIĆA i kontra koju je Daničić pretvorio u pogodak

17:22 ponovo je plus pet poslije gola Rambe

16:21 Ne dozvoljavaju Rumuni da se vrati potpuna neizvjesnost u ovaj meč

16:19 Razigrao se Đurđević, potom i Ćelić pogađa. Borac je na samo tri gola zaostatka poslije dugo vremena

14:18 treći gol Đurđevića, Pozer međutim ponovo vraća ČSM na "plus pet"

Kraj prvog poluvremena

9:16 Vražalić pogađa iz sedmerca na isteku prvog poluvremena za maksimalnih "plus sedam" ČSM Bukurešta

9:15 Nova tehnička greška Borca i Onijejekve pogađa iz kontre

Dve sjajne odbrane Ljubišića

9:14 Daničić je poslao loptu za Mijatovića koji se odlično ubacio i zatresao mrežu

8:14 Iskoristili su Rumuni igrača više, gol je postigao Rotaru

8:13 Pozer je pogodio, a Miljković zaradio novo isključenje

8:12 Dobar prodor iskusnog Unčanina

7:12 Nježić je smanjio, ai Vražalić poslije dobre akcije  ponovo dovodi ČSM Bukurešt na "plus pet"

6:11 Vražalić pogađa s krila nakon perioda bez golova na obje strane

Vratio se isključeni igrač Borca, ali crveno-plavi nisu uspjeli da postignu gol u međuvremenu

Sampajo je šutirao sa nekih devet metara, ai Ljubišić hvata loptu

Daničić je uspio da izbori sedmerac, međutim, Krupa je odbranio šut Unčanina. Šteta, bila je ovo prilika da Banjalučani sa igračem manje stignu do pogotka

Borac sa igračem manje, isključen je Miljković

6:10 Nisu uspjeli gosti da realizuju napad bez golmana, a Mijatović je pogodio iz kontre

5:10 Unčanin pogađa sedmerac, a Borac ima igrača više, isključen je Onijejekve

4:10 Vražalić je iskoristio sedmerac

4:9 Mijatović je izborio isključenje Rambe, a zatim smanjio na pet razlike

3:9 Tiomencev kažnjava pogotkom izgubljenu loptu Daničića

Šešić nije uspio da uputi udarac, a na drugoj strani Ljubišić brani pokušaj Sampaja sa linije šest metara

BORAC M:TEL - ČSM Bukurešt

Banjalučki Borac m:tel pokušaće od 20 časova na parketu  Borika da nadoknadi šest golova zaostatka protiv ČSM Bukurešta i napravi senzacionalan uspjeh.

Rumunski klub slavio je u prvom meču 25:19, ali Borac je dobrom igrom u drugom poluvremenu uspio da izbjegne ubjedljiviji poraz i zadrži nadu u plasman u polufinale.

Na putu ka tom cilju RK Borac m:tel će imati ogromnu podršku svojih navijača i ljubitelja rukometa u Banjaluci, koji su se već uputili ka dvorani Borik.

Popularni „Lešinari“ u ranim jutarnjim časovima su napravili vatromet u centru Banjaluke i na taj način remetili san rumunskih rukometaša pred ovaj meč.

Navijači Borca bili su i na posljednjem treningu svog tima i pružili podršku svojim ljubimcima.