Borac m:tel poražen u Trebinju: Ispraviti greške!

Rukometaši Leotara su u meču 24. kola Premijer lige BiH savladali banjalučki Borac m:tel.

Rukomet Premijer liga BiH 24. kolo: LEOTAR - BORAC M:TEL 28:27  Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Crveno-plavi se iz Hercegovine vraćaju bez bodova.

Tim Mirka Mikića je u sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" imao jedan pogodak prednosti nakon prvog poluvremena, ali su domaćini u nastavku izborili preokret i zadržali šanse da se nađu u plej-ofu:

LEOTAR - BORAC M:TEL 28:27 (13:14)!

Trebinjci su i danas pokazali da imaju vruć domaći teren. Ovo im je bila deseta pobjeda kod kuće na 12 mečeva ove sezone, a imaju samo jedan poraz i jedan remi.

Najbolji strijelac Borca je bio Bojan Rađenović sa šest, dok su Dejan Unčanin i Goran Daničić postigli po pet golova.

U pobjedničkom timu iz Trebinja najefikasniji je bio Vlado Draganić koji je metu pogađao devet puta.

Nakon meča Mirko Mikić je istakao da je njegov tim solidno odigrao prvo poluvrijeme, a sve pokvario sa lošim otvaranjem ali i zatvaranjem drugog dijela igre.

"Mnogo tehničkih grešaka i odsustva koncentracije u tim momentima. Nešto kraća rotacija je svakako u određenoj mjeri uticala na sve navedeno, međutim ne smijemo tražiti alibi u tome nego pokušati ispraviti greške kojih je danas bilo poprilično. Očekuju nas neke jako važne utakmice i svakako da se ovi momenti ne smiju ponavljati u budućnosti", istakao je trener Borca m:tel za MONDO.

Banjalučani će u naredna dva kola, koliko je ostalo do kraja ligaškog dijela sezone, nastojati da upišu pobjede protiv Slavije i Bosne, kao i u zastalom meču protiv Sloge iz Doboja i tako zadrže treću poziciji na tabeli i sa što više samopuzdanja uđu u doigravanje.

TABELA: Gračanica 52, Bosna 49, Borac m:tel 44, Konjuh 38, Leotar 38, Sloga (D) (-1) 37, Vogošća 36, Sloga (GV/U) 35, aglaj 32, Zrinjski 30, Lokomotiva 29, Goražde 26, Slavija 16, Derventa 10.