Zverev: Novak je veliki sportsmen

Njemački teniser zahvalio se Đokoviću što je preinačio sudijsku odluku, iako mu to nije bilo u takmičarskom interesu.

Novak Đoković "bezbroj" puta je pokazao svoju veličinu, kako na terenu, tako i van njega.

U četvrtak je u prvom setu četvrtfinala Rolan Garosa pobrao simpatije javnosti, ali i svog protivnika Aleksandera Zvereva, kada je sudijsku odluku u svoju korist proglasio pogrešnom.

Pri Novakovom vođstvu od 4:3 i 0:15 na servis Zvereva, linijski sudija je prilikom prvog servisa viknuo "aut", a sudija u stolici potvrdio tu procjenu.

Zverev je došao na mrežu kako bi uložio protest, a onda se umiješao Novak, osmotrio trag loptice i poručio sudiji da je bila "dobra".

Njemački teniser ruskog porijekla tako je dobio priliku da opet uputi prvi servis. Kasnije je dobio taj gem i odmah napravio brejk, čime je preokrenuo na 5:4.

Đoković je uspio da se izvuče i da dobije taj set, kasnije i meč (7:5, 6:2, 6:2), ali rasplet je mogao da bude i nepovoljan po njega...

"Naravno, Novak je pokazao da je veliki sportsmen. Ne bi mnogo igrača postupilo kao on, posebno u tako važnom momentu prvog seta. Zaista je sjajan momak", izjavio je Zverev.

Komentarišući propuštenu priliku i poraz koji je uslijedio, peti teniser svijeta je rekao:

"On je sa razlogom prvi na ATP listi. Ja sam eliminisan, ali u petak ćete gledati dva sjajna polufinalna meča i nadam se da ćete uživati".

Rafael Nadal i Rodžer Federer sastaće se u 12.50 časova, a poslije njih Novak Đoković i Dominik Tim.