Borac pao u Ljubuškom, Izviđač izborio majstoricu!

Izviđač pobjedom 24:21 nad Borcem izborio majstoricu, crveno-plavima nije bilo dovoljno ni 11 golova Rađenovića.

Rukomet PLBIH plej-of finale druga utakmica Izviđač - Borac Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Odluka o prvaku BIH pašće u utorak ili srijedu u majstorici, pošto je Borac propustio priliku da nakon pobjede u Banjaluci stigne do drugog trijumfa protiv Izviđača u Ljubuškom.

"Skauti" su rezultatom 24:21 (11:8) savladali Borac u drugom meču finalne serije plej-ofa PLBIH i izborili još jedan, odlučujući meč na svom terenu u utorak ili srijedu.

Nošeni sjajnim golmanom Josipom Kvesićem, rukometaši Izviđača su kontrolisali igru tokom cijele utakmice i čuvali prednost stečenu u prvom poluvremenu.

Borac je tek u nekoliko navrata stizao na jedan ili dva gola zaostatka, ali nije mogao više, prvenstveno jer nije imao rješenja u napadu.

Osim Bojana Rađenovića.

Nakon što mu je Kvesić skinuo dva pokušaja proradio je Rađenović i pogađao sa krila, realizovao sedmerce, ali ni 11 njegovih golova nije bilo dovoljno Borcu za pozitivan rezultat.

Džono sa šest, Ivanović sa pet bili su najefikasniji kod domaćih koji su odigrali timski, a u odlučujućim trenucima pogađali su Maretić, Vukšić...

Praktično već prvi minut nagovijestio je ishod utakmice. Kvesić je odbranio sedmerac Unčaninu i najavio svoju maestralnu partiju., a Alilović doveo domaće u vođstvo.

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Trebalo je sedam minuta "skautima" da dođu do drugog pogotka, ali su nakon što je Borac smanjio, serijom 3:0 odmakli na 4:1 u trenucima kada je Borac imao dva igrača manje.

Uspjeli su Banjalučani da smanje na 5:4, ali vrlo brzo se Izviđač vratio na tri gola prednosti. U 28. minutu ona je iznosila četiri gola, ali je Miljković smanjio na 11:8, što je bio rezultat poslije prvih 30 minuta.

I drugo poluvrijeme počelo je odbranom Kvesića, a Džono je sa dva vezana gola odveo domaće na maksimalnih "plus pet".

Stigao je Borac na samo gol zaostatka kada je Rađenović pogodio za 15:14, imao je i napad za izjednačenje, međutim, Unčanin je šutirao u Kvesića i ponovo su "skauti" preuzeli inicijativu, a njihovu seriju 3:0 prekida Nježić za 18:16.

Borac je u nekoliko navrata bio na "minus dva", ali nije imao rješenja u napadu, osim preko lijevog krila, odakle je pogađao Rađenović. jedini raspoloženi u redovima crveno-plavih.

Vukšić je postigao gol za 21:18 u jednom od najvažnijih napada na utakmici, kasnije i Džono za 23:20, a Izviđač je iskontrolisao završnicu meča i stigao do konačnih 24:21.

Izviđač je tako upisao prvu pobjedu protiv Borca u četiri duela ove sezone.

U finalnim susretima Kupa BiH Borac je slavio pobjedu u Ljubuškom 23:22, dok je u revanšu u Banjaluci bilo neriješeno 21:21. U prvom susretu finalne serije prije sedam dana ponovno su bili uspješniji Banjalučani 25:23.

IZ MINUTA U MINUT:

24:21 Ivanović na isteku vremena postavlja konačan rezultat

23:21 Novi gol, ukupno jedanaesti Rađenovića

23:20 Šesti gol Džone, sve je gotovo

22:20 Rađenović zabija iz sedmerca

Tajm-aut Izviđača na 2:15 do kraja meča

22:19 - Ivanović postiže gol, Savić na drugoj strani šutira pored gola i "skauti" su blizu pobjede

21:19 Rađenović je jedini raspoloženi igrač u redovima Borca

21:18 Vukšić postiže važan gol za Izviđač

20:18 - Rađenović ponovo pogađa, ovaj put iz sedmerca

20:17 - Sedmi gol Rađenovića

20:16 - Džono postiže gol poslije još jedne odbrane Kvesića

Dvije vezane odbrane večeras odlično raspoloženog Kvesića. Nešto manje od deset minuta ostalo je do kraja utakmice.

19:16 - Velika borba na sredini drugog poluvremena

18:15 - Nježić prekida mini-seriju domaćih 3:0

18:14 - Delić pogađa iz sedmerca

Pasivan napad Izviđača, koji ima sada igrača manje.

17:14 - Maretić je kaznio promašaj Borca i još će imati napad nakon što je Savić pogodio stativu

Bijeliš je dobio žuti karton zbog prigovora, a Miić zove tajm-aut

16:14 - imao je Borac priliku za izjednačenje poslije koraka Džone, ali Unčanin je loše šutirao, a Mišetić pogodio na drugoj strani

15:14 - Rađenović koristi kontru i Borac je stigao na samo gol zaostatka

15:13 - Borčeva odbrana 5-1 dala je rezultat, domaći su izgubili loptu, a Unčanin je pogodio na drugoj strani

15:12 - Tajm aut sada Mikića, a nakon njega nisu crveno-plavi uspjeli da realizuju napad

13:11  - Rađenović poslije kontre postiže svoj četvrti gol. Bijeliš traži tajm-aut

13:10 - Uspio je Borac da smanji zaostatak

13:8 - Novi gol Džona za maksimalnih pet golova prednosti

12:8 - Džono pogađa za "plus četiri"

Lukić je istrčao kontru poslije ukradene lopte, ali Kvesić fantastično brani zicer

Izviđač ima prvi napad u drugom poluvremenu

Kraj prvog poluvremena

11:8 Miljković je smanjio, a Čutura umalo da postigne pogodak iz deveterca nakon isteka vremena. Lopta je zakačila živi zid i umalo da prevari Ljubišića, koji ju ipak hvata

11:7 Maretić donosi najveću prednost "skautima" u 28. minutu

10:7 Mladi Marko Lukić smanjio je, ali Mišetić odmah pogađa prazan gol

Kvesić još jednom brani pokušaj Rađenovića, ali i Vukšić gubi loptu na drugoj strani

9:6 - Isključen je Savić kod Borca i domaći su to iskoristili, Džono je pogodio mrežu

8:6 - Treća odbrana Ljubišića, a potom pogodak Ćelića

8:5 - Izviđač ima ponovo tri gola prednosti

7:5 - Tajm-aut domaćih poslije prvog gola Unčanina

Nova greška Banjalučana i izgubljena lopta

7:4 - Borac ponovo ima igrača više, pošto je isključen Delić. Crveno-plavi to međutim ne koriste, a domaći stižu iz kontre do gola i Mikić mora da zove tajm-aut

Četvrta odbrana Kvesića na polovini prvog dijela

6:4 - Prijetio je "skautima" pasivan napada, međutim, pogodio je Ivanović. u igru se vratio isključeni Alilović

Imao je Borac napad za izjednačenje, ali Kvasić brani pokušaj Rađenovića sa krila

5:4 - Dva vezana gola Borca, a Izviđač sada ima igrača manje

5:2 - Smanjio je Rađenović iz sedmerca, ali Delić sa krila vraća "plus tri"

4:1  - Kvesić je odbranio šut Mijatovića, a nakon toga domaći su iz sedmerca povisili uz isključenje još jednog Borčevog igrača

3:1 - Ivanović je pogodio, a u istom napadu isključen je Ćelilć i Borac ima igrača manje naredne dvije minute

2:1 - Borac je smanjio iz sedmerca koji je realizovao Rađenović

2:0 - Brza kontra "skauta" za drugi pogodak na meču u sedmom minutu

Ćelić se požrtvovano bacio i uzeo loptu Ivanoviću, ali je Mijatović izgubio loptu u napadu