Džumhur imao Kuevasa pa STAO!

Najboljem bh. teniseru nedostajao je set za plasman u drugo kolo, ali je Urugvajac stigao do preokreta poslije više od tri sata igre.

Damir Džumhur eliminisan je u prvom kolu Vimbldona pošto je poražen od Urugvajca Pabla Kuevasa rezultatom 3:2 (4:6, 7:6, 2;6, 6:4, 6:2).

Bh. teniser  napravio je jedini brejk u prvom setu i to mu je bilo dovoljno  za 6:4, a poslije čak četiri brejka u drugom se igrao taj-brejk u kojem je Džumhur vodio 8:7, ali je Kuevas sa tri vezana poena stigao do 10:8 i izjednačio na 1:1 u setovima.

Džumhur je odlično odigrao treći set koji je završio u svoju korist rezultatom 6:2 i samo ga je jedan set dijelio od plasmana u drugo kolo.

Umjesto toga uslijedio je loš start četvrtog seta i dva izgubljena gema na svoj servis, pa je Kuevas poveo 4:0, da bi set završio 6:4.

Odlučujući, peti set počeo je identično kao prethodni i ponovo je Džumhura koštao loš servis. Kuevas je još jednom poveo 4:0 i ovog puta sa još ubjedljivijih 6:2 stigao do 3:2 u setovima i pobjede poslije tri sata i 11 minuta igre.

Kuevas je tako povisio na 2:0 u međusobnim duelima sa Džumhurom, kojeg je pobijedio i na US openu 2017. godine.