Borčevih 30 golova šampionu Evrope, ali nedovoljno

Međunarodni turnir u Trebinju otvorili aktuelni i nekadašnji šampion Evrope, a nakon velike borbe, vladajući prvak Starog kontinenta, Vardar iz Skoplja, slavio protiv Banjalučana 34:30 (18:12).

Borac m:tel Vardar 30:34 prijateljska utakmica u Trebinju Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Rukometaši banjalučkog Borca m:tel, na otvaranju međunarodnog turnira u Trebinju, poraženi su od aktuelnog šampiona Evrope, Vardara iz Skoplja, rezultatom 30:34 (12:18).

"Crveno-plavi" dobro su ušli u susret, držali rezultatski priključak do 11:10, kada su Makedonci napravili seriju 7:2 i kraj prvih 30 minuta dočekali sa šest golova prednosti - 18:12.

Goleada je viđena i u nastavku meča. Raspucani su bili rukometaši obje ekipe, pa su na kraju viđena čak 64 gola.

Banjalučani su bili nešto efikasniji u drugom poluvremenu, te su na kraju smanjili na podnošljivih "minus četiri".

Bojan Rađenović, Milan Dakić i novajlija Nemanja Vučićević sa po šest golova bili su najefikasniji u timu Borca m:tel, dok je pobjednički sastav sa devet pogodaka predvodio ruski reprezentativac Timur Dibirov.

Banjalučani će u subotu igrati drugi meč, protiv domaćina Leotara, od 18 časova.

GRUPA A:

Borac - Vardar 30:34
Vardar - Leotar (21.00)
Borac - Leotar (subota, 18.00)

GRUPA B:

Metaloplastika - Izola (18.00)
Metaloplastika - Izviđač (subota, 15.00)
Izola - Izviđač (subota, 21.00)

Finale, u kojem će igrati pobjednici grupa, zakazano je za nedjelju od 17 časova.