Kopenhagen krenuo ka LE: Opet penal na onom mjestu

Poslije eliminacije u dvomeču protiv Zvezde, Skandinavci trijumfom počeli plej-of za evropsku jesen.

Kopenhagen-Riga-3-1-plej-of-za-Ligu-Evrope-poslije-dvomeca-sa-Crvenom-zvezdom Izvor: MN PRESS

Fudbaleri Kopenhagena dramatično su ispali iz borbe za Ligu šampiona i drastično oslabljeni se posvetili plej-ofu za Ligu Evrope.

Bez teško povrijeđenih lidera, Damea N'Dojea i Jonasa Vinda, koji neće igrati bar do zime, ekipa Stalea Solbakena opravdala je ulogu favorita u prvom meču protiv rivala iz Letonije.

Kopenhagen - Riga 3:1 (1:1)

Viktor Fišer (na slici) donio je Dancima prednost 1:0, a gost je u 41. minutu iznenadio "Parken" golom Vladimira Kamesa poslije "dubinske" lopte, za izjednačenje 1:1.

Međutim, Kopenhagen je u drugom dijelu "dodao gas" i opet poveo u 62. minutu, golom Kipranina Pjerosa Sotirjua, iz penala realizovanog na istom mjestu na kojem je blato pravilo ogroman problem i njegovom timu i Zvezdi u revanšu dvomeča, prošle nedjelje.

Konačnih i značajno mirnijih 3:1 postavio je centarfor Mohamed Darami, tinejdžer domaćih (17 godina), udarcem sa ivice peterca u nadoknadi vremena.