Na mišiće - Feliksov dobar potez i pobjeda!

"Jorgandžije" se vratile na vrh pobjedom u malom gradskom derbiju, najskuplje pojačanje nastavlja da se isplaćuje...

Fudbaleri Atletiko Madrida pobijedili su Leganes na gostovanju u drugom kolu španske Primere rezultatom 1:0.

Od samog starta su izabranici Dijega Simeonea pokušali i uspjeli da uspostave kontrolu nad dešavanjima na terenu, a već u prvim minutima imali su veliku šansu da dođu u prednost, ali je Alvaro Morata nije iskoristio.

Imao je gostujući tim prednost u posjedu, kružio je oko dobro postavljene odbrane svojih rivala, ali nije uspio da uđe u ozbiljnije prilike. Blok domaćih je veoma dobro funkcionisao tokom prvih 45 minuta, zatvorili su sve prilaze svom golu, pa se na poluvrijeme otišlo sa "nulom" na semaforu.

Od starta drugog dijela igre obje ekipe su krenule otvorenije, i Pelegrinovi izabranici su imali nekoliko dobrih šansi, ali nisu uspjeli da ih realizuju, a sredinom poluvremena kažnjeni su za promašaje.

Popularni "Čolo" je u 60. minutu umjesto Marija Ermosa uveo Vitola, krenuo ofanzivnije na pobjedu, što mu se poslije 11 minuta isplatilo.

Novi dobri potezi Žoaa Feliksa i novi gol za Atletiko. Portugalac je pokazao kakav je igrač, još jednom napravio nekoliko lijepih poteza, a zatim uposlio upravo rezervistu Vitola koji je iz "srca" kaznenog prostora lako donio prednost svom timu.

Do kraja su gosti uspješno sačuvali vođstvo, nisu se povukli, ali nisu ni imali većih prilika da načine pobjedu još ubjedljivijom.

Ovom pobjedom oni su se pridružili Sevilji na vrhu tabele, još je rano za zaključke ali jasno je da je nova krv dobro uticala na ekipu sa "Vanda Metropolitana". U sljedećem kolu oni će dočekati Eibar u želji da nastave sa dobrim partijama i produže svoj trijumfalni niz.

S druge strane, Leganes ostaje bez bodova poslije dva kola, loš start sezone za njih, a priliku za "vađenje fleka" imaće sljedećeg vikenda u gostima Betisu.