ŠOK: Nijemci izgubili od Dominikane i ISPALI!

Iz grupe G u Šenženu, u drugu fazu Mundobasketa će otići Dominikana i najvjerovatnije Francuska.

Dominikanska Republika tek treći put u istoriji nastupa na šampionatu svijeta, ali je drugi put zaredom uspjela da prebrodi grupnu fazu!

Ali, dok je u Španiji završila grupu sa skorom 2-3 i prošla iz "trougla" sa Novim Zelandom i Ukrajinom, ovog puta je u izmijenjenom sistemu takmičenja došla do iznenađujućih 2-0 i u srijedu će sa Francuskom igrati za prvo mjesto u grupi G.

Na drugoj strani, Njemačka je porazom od 70:68 kolo prije kraja izgubila sve šanse da se nađe u najboljih 16 na šampionatu.

Nijemci su na Mundobasket došli sa trojicom aktuelnih NBA igrača, Denisom Šruderom, Maksimilijanom Kleberom i Danielom Tajsom, ali Dominikanska Republika nije bila impresionirana.

U drugoj četvrtini su gubili devet razlike (18:27), pa uspostavili ravnotežu i tri minuta prije kraja poveli 69:63. Konačnih 70:68 postavio je Ronald Roberts slobodnim bacanjem 1:15 minuta prije kraja.

U dramatičnom finišu obje ekipe nisu iskoristile po dva napada, da bi Danilo Bartel šutnuo trojku za pobjedu Njemačke i promašio.

Pogledajte kakvo je onda uslijedilo slavlje košarkaša sa ostrva u Karipskom moru, čiji selektor Nestor Garsija nema na raspolaganju NBA asove Ala Horforda i Karla Entonija Taunsa!

DOMINIKANSKA REPUBLIKA: Liz 17 (5sk, 4as), Vargas 16 (5sk), Roberts 10, Baez 9, Solano 8 (5sk, 11as)...

NEMAČKA: Šruder 20 (7as), Tajs 12 (8sk, 5ukr), Lo 10, Bartel 9 (6sk)...