Ubiparip utišao Široki Brijeg: Tuzla siti je lider

Napadač Tuzle siti Vojo Ubiparip je sa dva nova pogotka donio gostujuću pobjedu u Širokom Brijegu (1:3), dok je Sarajevo slavilo na "Koševu" protiv Zvijezde 09 - 2:0 (1:0).

Nakon što je bio najzaslužniji za trijumfe tuzlanske ekipe u susretima protiv Borca iz Banjaluke, Mladosti i gradskog rivala Slobode, srpski napadač Vojo Ubiparip je sa dva nova pogotka, ukupno osam, ove sezone, srušio i Široki Brijeg na njegovoj "Pecari".

Odlični napadač je najprije postigao izjednačujući pogodak u 39. minutu iz jedanaesterca, nakon što je već na početku domaćin poveo golom Matea Marića, da bi u nastavku "ovjerio" tri boda u 61. minutu.

Prethodno je tim Milenka Bošnjakovića preokrenuo rezultat na 2:1 zahvaljujući iskusnom Saidu Husejinoviću, ali je ipak prvo ime utakmice u Hercegovini bio Ubiparip, koji se usput osamio na listi najboljih golgetera Premijer lige BiH.

Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Kvesić, Matić, Ćorić, Jović, Marić, Kovačić, Hrkać, Bagarić, Enin.

Tuzla siti: Fejzić, Crnkić, Husejinović, Kojić, Terzić, Hasanović, Nukić, Ubiparip, Sesar, Morris, Zlatković.

Sarajevo je očekivano bez previše muke osvojilo sva tri boda protiv Zvijezde 09 (2:0), ali je inicijativu uspjelo da materijalizuje tek u 43. minutu, kada je mrežu gostiju iz Semberije pogodio Alen Mustafić.

Jako je loše reagovala odbrana semberske ekipe, koja u dva navrata nije uspjela da otkloni opasnost, što je kaznio Mustafić - 1:0.

Početkom drugog dijela, Mersudin Ahmetović je udvostručio prednost "bordo" ekipe, koja je do kraja rutinski sačuvala vođstvo i upisala petu pobjedu ove sezone za diobu prve pozicije sa Tuzlom sitijem.

Ipak, ekipa iz "grada soli" je na prvom mjestu zbog bolje gol-razlike.

Bio je to mat u tri poteza, koji je okončao Ahmetović na asistenciju Krste Velkoskog - 2:0.

Sarajevo: Kovačević, Lazić, Hebibović, Gavrić, Ahmetović, Velkoski, Šišić, Milanović, Letić, Mustafić i Šerbečić.

Zvijezda 09: Manojlović, Benović, Blagojević, Predragović, Đelmić, Stjepanović, Tojčić, Matić, Vojinović, Correia, Badji.