Široki Brijeg protutnjao Mostarom, Sarajevo gazi!

Veoma zanimljiv duel hercegovačkih rivala Zrinjskog i Širokog Brijega, pripao je gostima sa "Pecare" - 1:3, dok je osvajač duple krune Sarajevo stiglo do ubjedljive pobjede u Doboju kod Kaknja (0:3).

Široki Brijeg je gazda Hercegovine!

U velikom hercegovačkom derbiju, tim sa "Pecare" je savladao Zrinjski u Mostaru rezultatom 1:3 (1:1) i pokazao da se nisu odrekli visokih ambicija!

Širokobriježani su bolje ušli u meč "Pod Bijelim brijegom" i do vođstva stigli pogotkom Dine Ćorića u 16. minutu nakon dodavanja Matea Marića.

"Plemići" su izjednačili pet minuta kasnije kada je mrežu ekipe sa "Pecare" pogodio Ivan Lendrić. - 1:1.

Hercegovački derbi odlučio je Dražen Bagarić u 82. minutu kada je glavom pogodio suprotan ugao mostarske mreže, da bi pobjedu gostiju u sudijskoj nadoknadi "ovjerio" Mateo Marić za 1:3.

Bio je to prvi domaći poraz Zrinjskog u novoj sezoni nakon kojeg je ekipa Harija Vukasa ostala četvrta s 19 bodova. Široki Brijeg se drugom uzastopnom pobjedom probio do sedmog mjesta s 14 bodova.

ZRINJSKI: Brkić, Jakovljević, Barbarić, Rugašević, Čurjurić, Šovšić, Rustemović, Mandić, Govedarica, Lendrić.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Cipetić, Kvesić, Matić, Ćorić, Jurilj, Enin, Marić, Kovačić, Hrkać, Bagarić.

Sarajevo je upisalo sedmi trijumf ove sezone, a veliki posao "bordo" tim u Doboju kod Kaknja napravio je u prvom poluvremenu stekavši sigurnu prednost zahvaljujući golovima Slobodana Milanovića i Mersudina Ahmetovića.

Prvi je zaprijetio domaćin već u petom minutu kada je Kenan Horić pogodio mrežu, ali samo njen spoljni dio.

Uzvratili su gosti sa "Koševa" pet minuta kasnije i stigli do prednosti sjajnim udarcem Slobodana Milanovića sa ivice kaznenog prostora - 0:1.

Igrao se 31. minut kada je napadač "bordo" tima Mersudin Ahmetović ponovo pogodio mrežu Abdulahovića i povisio vođstvo gostiju na 0:2.

Mogli su izabranici Husrefa Musemića da riješe pitanje pobjednika nakon opravdano dosuđenog penala, međutim, golman Mladosti odbranio je udarac Krste Velskoskog sa "kreča".

Pobjedu je iz slobodnog udarca u samom finišu "pečatirao" Amar Rahmanović.

MLADOST: Abdulahović, Bajić, Hreljić, Horić, Fanimo, Vazda, Hasić, Smajlagić, Begić, Hrustanović, Isaković.

SARAJEVO: Kovačević, Šabanović, Lazić, Šerbečić, Letić, Đokanović, Velkoski, Hebibović, Milanović, Ahmetović, Guzina.