BORAC: "Desetka" za kraj priprema u Sloveniji

Fudbaleri Borca su na kraju priprema na slovenačkoj Rogli zaslužili čistu desetku! Posljednjeg dana priprema upisali su dvije ubjedljive pobjede nad slovenačkim ekipama sa čak 10 postignutih golova.

"A tim" trenera Vlade Jagodića savladao je člana Druge lige Slovenije, ekipu Aluminija iz Kidričeva rezultatom 4:2, a pogotke za crveno-plave dali su Aleksandar Subić, Elvir Koljić, Srboljub Jandrić i Siniša Saničanin.

"B tim" je bio još efikasniji, što je već nekoliko godina boljka "Velikana iz Platonove".

U dvoboju sa drugoligašem iz "Dežele" Roltek Dobom, rezervisti Banjalučana su slavili rezultatom 6:1, a najzapaženiji akter susreta bio je četvorostruki strijelac Miloš Kukić, inače kadet Borca.

Interesantno, Slovenci su prvo poluvrijeme riješili u svoju korist pogotkom Marka Lundera, ali su u nastavku crveno-plavi torpedovali domaćina i za samo 20 minuta postigli čak šest golova!

Srboljub Jandrić je izjednačio u 66. minutu, zatim je Demir Jakupović u 70. minutu povisio na 1:2, a samo tri minuta kasnije Kukić je postigao svoj prvi gol za 1:3. Preostala tri Kukić je postizao u 77, 80. i 86. minutu.

Banjalučanima pred start sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine preostala je još samo generalna proba protiv Slobode iz Novog Grada, koja je na rasporedu u subotu.